FolklorWeb.cz | folklor a lidová kultura na Moravě O projektu | Kontakt | Hledat:

Forum

Téma: Diskuze ke článkům

25. 09. 2005 • Diskuze ke článkům FolklorWeb.cz

K veškerým článkům, které ode dneška vyjdou ve stejnojmenné sekci našeho serveru FolklorWeb.cz, se můžete vyjádřit. Zde najdete souhrn všech diskuzí.

ehled reakcí

. . 0000 (:) • : Povídky, příběhy

. . 0000 (:) • : Redakce

. . 0000 (:) • : Folklor v médiích

. . 0000 (:) • : Povídky, příběhy

25. 09. 2005 (21:46) • : Valašský soubor Rusava v Řecku
Ačkoliv letní měsíce lákají do Řecka především za odpočinkem a dovolenou, vydal se valašský soubor písní a tanců Rusava z Bystřice pod Hostýnem na jih Evropy z důvodu zcela jiného - soubor dostal pozvání k účasti na mezinárodním folklorním festivalu, který se ve dnech 22.-28. srpna t.r. konal v západořeckém městě Agrinio.

29. 11. 2005 (00:00) • : Asiaty uchvátil kyjovský folklor
Ze svého letošního třetího uměleckého turné v zahraničí se nedávno vrátili domů folkloristi Slováckého souboru Kyjov. Tanečníci a část ženského sboru doprovázení CM Jury Petrů učarovali svým repertoárem z Kyjovska za třináctidenního pobytu diváky až v daleké Asii- na ostrově Taiwan, ležícím v Jihočínském moři.

30. 11. 2005 (00:00) • : V Polešovicích sepsali knihu o hodech
S rozpadem, či lépe řečenou proměnou tradic asi moc nenaděláme a míra liberalizace poroste s časem, s tím, jak bude ubývat pamětníků "selského stavu." Co však můžeme je jedno - dokumentovat paměť obce. Obraz zvyklostí a tradic, uchovaných v lokálních publikacích a videozáznamech, nabude jednoho dne unikátní povahy, neboť se stane jedinou pamětí doby.

01. 12. 2005 (00:00) • : Je čas dokumentovat tradice
Hodové i jiné tradice a zvyky ztratily již dávno své původní funkce. Před dvaceti, třiceti lety ještě žily na vesnici generace, které pamatovaly jejich původní rustikální podobu a takovou tradici považovali za něco zásadně neměnného. To se nedá říci o těch, kteří dnes tvoří hodovou chasu, ale již ani o jejich rodičích, kteří kdysi bývali jistými garanty dodržování nepsaných pravidel tradice.

06. 12. 2005 (00:00) • : Nedožité 80. narozeniny PhDr. Marie Ulčové
Výstavu "Lidová tvorba západních Čech" si díky dlouhodobější instalaci mohli prohlédnout ještě i návštěvníci martinských trhů v Plzni. Kromě 90.výročí založení Národopisného muzea Plzeňska se tato expozice stala jednou z mnoha příležitostí, jak důstojně připomenout nedožité osmdesátiny dlouholeté pracovnice této instituce, PhDr.Marie Ulčové.

07. 12. 2005 (00:00) • : Jiří Stivín a Zlaté husle
Již v loňském roce Stivín představil na svém koncertě dětský folklorní soubor Notičky. V linii, sledující barokní hudbu, jazz a folklor, pokračoval v pražském Rudolfinu i letos. Tentokrát si z oblasti folkloru přizval slovenský orchestr Zlaté husle z Bratislavy. V podání temperamentních umělců vyzněli barokní mistři zemitěji, než je v době současných trendů tzv. poučené interpretace zvykem. Nikoliv však ke škodě hudbě samé. Vždyť právě mistři baroka se folklorem nechali inspirovat často více, než si myslíme.

08. 12. 2005 (00:00) • : Putování slováckou písní na Horňácku
Horňácký region se nepotřebuje prosazovat nějakou slávou či rekordy v současném folklorním dění na Moravě a nejlépe sami jeho příznivci ví, jak zde folklor žije téměř po celý rok. Nemohu za to, že někteří z nás organizátorů máme určitou soutěživou povahu. A když vám k takovéto "monstrakci" pomohou i zkušení pořadatelé, proč bychom do toho nešli?

13. 12. 2005 (00:00) • : Proč sv. Lucie noci upije ale dne nepřidá?
Ve škole nás učili, že tím okamžikem, kdy začne ubývat noci a přibývat dne, je zimní slunovrat. Ten však, jak známo, nastává kolem 21.prosince. Proč tedy sv. Lucie "noci upije ale dne nepřidá" již 13.prosince? Za pravdou se musíme vydat do minulosti a přitom si zkusit i trošku započítat.

20. 12. 2005 (00:00) • : Tajuplné Vánoce
Vážení čtenáři Folklorwebu. Jako doplněk k mému článku o PhDr.Marii Ulčové vám nyní přináším text z její knihy "Moji milí, drazí. O časech minulých, lidském štěstí a osudech," Plzeň 1998. Věřím, že se k nastávajícím svátkům Vánoc bude hodit. S přátelským pozdravem Marta Ulrychová.

27. 12. 2005 (00:00) • : Věneček z rozmarýnu Fanoše Mikuleckého
Věneček je významným kulturním projektem podporující interpretaci lidových písní dětskými zpěváčky. Jde o nepostupovou soutěž vypsanou v sedmi kategoriích. Je věnována folkloristovi, hudebníku a skladateli Fanoši Mikuleckému a jeho přínosu folklórnímu dědictví Moravského Slovácka. Podporuje jednu ze základních oblastí rozvoje kulturních tradic, kterou je hudební projev a zejména zpěv.

10. 01. 2006 (00:00) • : Báje a pověsti P. Františka Müllera
"Báje a pověsti z kraje mezi Starým a Novým Světlovem a z Vizovických hor" je název publikace vydané Atelierem IM Luhačovice. Jde o souborné vydání pověstí P.Františka Müllera (1910-1985), který je shromažďoval a publikoval od čtyřicátých do osmdesátých let minulého století, kdy byl duchovním správcem ve známém poutním místě Provodově.

12. 01. 2006 (00:00) • : Plzeňská Jiskra v Divadle dětí Alfa
Adventní čas zpříjemnil příznivcům folkloru v Plzni známý soubor Jiskra, a to hned dvěma koncerty, jež se tradičně uskutečnily v Divadle dětí Alfa. Pod názvem pořadu Veselé vánoční hody, provázeném milým slovem moderátorky Jany Trojánkové, se představil v celé své generační posloupnosti. Nechce se ani věřit, že již za pouhé tři roky Jiskra oslaví půl století své existence.

17. 01. 2006 (00:00) • : Střípky vzácného života
Jaroslav Jurášek, jehož přátelé znali také jako Cardu, patří k nezapomenutelným osobnostem naší folklorní scény. Vždy klidný a usměvavý Carda Jurášek, zemřel 15.března 2005 po šesti týdnech hospitalizace. Jak silnou osobností byl a kolik lidí na své pouti životem potkal a ovlivnil, o tom podává důkaz publikace Kniha vzpomínek.

23. 01. 2006 (00:00) • : Vzpomínka na Růženu Malíkovou
Když se do běžných předvánočních dnů nesla Bystřicí pod Hostýnem zpráva o úmrtí paní Růženy Malíkové, jako by tomu nikdo nechtěl věřit, jako by se pro všechny ty, kteří ji znali, na chvíli zastavil čas. Té drobné milé paní, která i přes nelehký život svým elánem a životním optimismem ovlivnila mnoho lidí, a to nejen malých Valášků z dětského souboru Malá Rusava.

31. 01. 2006 (00:00) • : Fujara - nástroj pastierov, ovečky...
Fujara je nástroj pastierov. Kedisy bolo fujaru najčastejšie počuť hrať pri pasení oviec. Ak si predstavíme život na salaši v minulosti, zistíme, že v letnom období nebol na hranie čas. Najskôr sa hralo pri pasení. Vraj pritom fujara najkrajšie vyznie, keď sa za ovciami hrá, len tak, z boku na bok. Existujú aj výpovede, že fujarová melódia mala za účel akoby upokojiť ovce.

03. 02. 2006 (00:00) • : Žítkovské bohyně
Osudy lidových vědem, které ještě donedávna působily v kopaničářské obci Žítková u Starého Hrozenkova na moravsko-slovenském pomezí, se zabývá drobná knížka šéfredaktora Slováckých novin Jiřího Jilíka. Zdejší vědmy na Kopanicích žily odnedávna a jejich působení dlouhé roky přitahovalo potřebné lidi z okolních obcí i vzdálenějších končin.

06. 02. 2006 (00:00) • : BROLN znovu na scéně!
Kdo by neznal Brněnský rozhlasových orchestr lidových nástrojů (BROLN), který byl po více než 40 let organickou součástí Českého rozhlasu? V nedávné době se objevil v souvislosti s celkovým zlepšováním a upevňováním pozice Českého rozhlasu návrh znovu BROLN obnovit. Vznikla otázka: Ale s jakou koncepcí? Vždyť nelze dvakrát vstoupit do stejné řeky.

13. 02. 2006 (00:00) • : František Okénka dal filmařům zabrat
Osobnost horňáckého folkloristy Františka Okénky netřeba milovníkům slovácké lidové kultury nijak zvláště představovat. S blížícím se jarem se blíží i jeho životní jubileum. To byl také důvod, proč se brněnští filmaři v pátek 10.února na několik hodin objevili na Horňácku. Točilo se zde další pokračování oblíbeného pořadu České televize- Folkloristiky.

20. 02. 2006 (00:00) • : Jan Neruda ... o národní písni (I.)
Po čase vrátil jsem se zase k textům Jana Nerudy. Pokaždé, když si přečtu jeho "Dvě slovíčka v čas o národní písni," rozprostře se v mém srdci zvláštní pocit. Nebudu jej popisovat - a nebudu ani komentovat Nerudovy povídky. Názor nechť si každý udělá sám. Tato první povídka (první slovíčko) je z června 1891.

27. 02. 2006 (00:00) • : Jan Neruda ... o národní písni (II.)
"Tak je to, pánové: národní píseň není knoflík u vesty! Ta je částí naší duše - a my veškerými silami, co nám jich bohem dáno, musíme chránit a bránit tu českou duši svoji!" ...píše ve své druhé povídce (druhém slovíčku z července 1891) Jan Neruda. A jedním dechem dodává: "Zacházejme uctivě se svou národní písní, a ihned bude ona si jinak zas vykračovat."

05. 03. 2006 (00:00) • : Jak hroznolhotské cigánky žadonily
Přes deset let se organizuje v Hroznové Lhotě setkávání folklorních mužských sborů. Místní zpěváci si na akci zakládají, snaží se připravit pro hosty co nejpříjemnější prostředí, ale co naplat, rok od roku diváků ubývá. Silný návštěvnický obrat nastal až při nedávném netradičně pojatém premiérovém setkání ženských sborů...

12. 03. 2006 (00:00) • : Jak jsme v Opavě pochovali basu
Muzika hrála a noblesním sálem Psychiatrické léčebny v Opavě zněl zpěv. Muži ulévali vína z donesených láhví, zatímco ženy podávaly kolovat na talířcích boží milosti i jiné cukroví. Již z této charakteristiky je poznat, že to nebyli chovanci zdejšího ústavu, nicméně blázni to byli také, neboť ten, kdo si dokáže udělat čas a věnuje se folkloru, tedy činnosti, jíž nelze nabýt pražádného materiálního prospěchu, je blázen.

19. 03. 2006 (00:00) • : Vánoce jako vynalezená tradice či ambivalentní rit
Vánoce jsou nepochybně na první pohled plné paradoxů. Na jedné straně v sobě skrývají pokorné očekávání příchodu Spasitele, na straně druhé však představují "nebiblickou nákupní apokalypsu". O vánočních svátcích jsou mnohými uctívány přinejmenším čtyři ze sedmi smrtelných hříchů, jimž křesťanství kdysi spílalo, a sice lakomství, obžerství, chtíč a závist.

23. 03. 2006 (00:00) • : Vánoce jako vynalezená tradice či ambivalentní rit
Vyvrcholením dlouhých předvánočních příprav je společná štědrovečerní večeře. Bývá ritualizovanou událostí, neboť se odehrává v již zažitých a léta opakovaných sekvencích. Jídlo je na jedné straně základní biologickou potřebou, zároveň je však spojeno s určitými rituály, symboly či vírou. Jídlo tedy může účastníky rituálu spojovat s neviditelnými bytostmi,...

24. 03. 2006 (00:00) • : Fašanek umreu, ať žije fašanek! (I.)
Díky laskavé velkorysosti pravověrných Horňáků mi bylo před třemi lety umožněno poznat zač je toho "fašanek" ve Velké z té strany, která je určena výhradně mužům.
Jaký byl "Fašanek 2004" jsem zapsala dílem pro sebe, ale hlavně pro přátele, odloučené příznivce Horňácka, kteří neměli to štěstí být u toho.

29. 03. 2006 (00:00) • : Fašanek umreu, ať žije fašanek! (II.)
Hospoda byla příjemně plná a zadýchaná a jen jsme otevřely dveře, zvedl se Jareček v celé své výšce a s rozevřenou náručí nás vítal něžným "kurátka moje zuaté!".
Jak jsme rozmrzaly, sžívaly jsme se v příjemném povídání s našimi budoucími spolubydlícími a zanedlouho jsme se přistihly, jak si masírujeme lícní kosti, neklamný to příznak namožení smíchových svalů...

31. 03. 2006 (00:00) • : Rok Františka Bartoše
Osobnost a dílo Františka Bartoše si letos připomene odborná i laická veřejnost u příležitosti stého výročí úmrtí tohoto významného jazykovědce, pedagoga, buditele, sběratele lidové slovesnosti a národopisce. Soubor vzdělávacích, společenských a kulturních akcí pro veřejnost pod názvem Bartošův rok začal 15.března 2006 cyklem přednášek v Krajské knihovně Františka Bartoše.

01. 04. 2006 (00:00) • : František Bartoš
František Bartoš je jednou z nejvýznamnějších osobností našeho kulturního života druhé poloviny 19.století. V této době výrazně ovlivňoval svým mnohostranným dílem rozvoj celého národního života na Moravě. Vše, co dělal a čemu se věnoval, mělo vždy jediného společného jmenovatele: všestranně upevňovat a rozvíjet národní uvědomění, kulturu a vzdělání.

02. 04. 2006 (00:00) • : Zájem o folklor, dechovku a world music v rozhlase
Na začátku února 2006 jsem uskutečnila krátkou anketu, ve které jsem se ptala na zájem o folklor, dechovku a world music v rozhlasovém vysílání. Zajímalo mě, jaké posluchači očekávají informace od rozhlasu atd. Ankety se zúčastnilo 183 respondentů. Výsledky vám nyní předkládám.

03. 04. 2006 (00:00) • : O vlaštovkách
O jaru se nám již zdálo a ono ne a ne přijít. Tesknili jsme po sluníčku, mladých barvách trávy a vůni hyacintu. Je 17.březen, zbývá ani ne celý týden do příchodu kalendářního jara. Čekáme na znamení: "Když lastovice letí, jest znamení podletí." Ale vlaštovka nikde. Jedno bulharské přísloví praví: "Samotná vlaštovka jaro neudělá - udělá ho jedna martenica"...

08. 04. 2006 (00:00) • : Mladému Horňácku ubývají děti
Do čtyřiatřicátého dějství vstoupil týden před velikonočními svátky regionální folklorní svátek v podobě dětského festivalu Mladé Horňácko. Představilo se v něm na 223 dětí. Snižováním populace ubývá dětí ve školách a to se z části podepisuje i na celkové účasti festivalu. Navíc dnešní děti už nežijí s takovým zapálením pro folklor jako tomu bývalo v dřívější době.

12. 04. 2006 (00:00) • : Velikonoční pondělí v lidové tradici
Velikonoční pondělí je z hlediska zvyků nejvýznamnějším dnem velikonočního období. Tento den se odbývá pomlázka. Tímto slovem rozumíme několik věcí: pomlázkou je spletené vrbové nebo jívové proutí, kterým chlapci šlehají děvčata. Pak je tak nazýváno samotné šlehání a konečně se pod stejným pojmem skrývá obvyklý velikonoční dar-malovaná vajíčka.

17. 04. 2006 (00:00) • : "Kolmo" z Horňácka do kyjovského "Šištótu"
Mužský sbor Slováckého souboru Kyjov uspořádal v neděli 19.března spolu s kyjovskými vinaři pod záštitou Města Kyjova třetí "Otvírání sklepů na Šištótě" za účasti sedmi folklorních krojovaných mužských sborů se svými hudebními doprovody - z Bukovan, Dubňan, Milotic, Svatobořic-Mistřína, Vnorov, Vracova a domácích zpěváků.

19. 04. 2006 (00:00) • : Vánoce jako vynalezená tradice či ambivalentní rit
Oslava Vánoc v sobě skrývá řadu ambivalencí, přičemž tou nejzjevnější a zároveň nejkontroverznější je polarita náboženství versus sekularita. Vánoce na straně jedné zůstávají hned po Velikonocích nejdůležitějším křesťanským svátkem, na straně druhé jsou plné sekulárních prvků. Odložme na chvíli černobílé brýle a zkusme se na tuto polaritu podívat z trochu jiného úhlu.

21. 04. 2006 (00:00) • : Dudáci a komorní soubory měřili své síly
Soutěže lidových škol umění to nikdy neměly snadné. Pro porotu představují celodenní soustředěnou práci, odměněnou kávou, nanejvýš teplým párkem, pro žáky vyvrcholení intenzivní celoroční přípravy, pro jejich kantory trému, obavy, únavu z intenzivních zkoušek, hraničící téměř s nervovým zhroucením, které je občas sdíleno rodiči či jinými rodinnými příslušníky, pokud se tito k víkendové akci dostaví.

22. 04. 2006 (00:00) • : Jaroslav Václav Staněk
Primáš Staněk byl jednou z prvních osobností, která se zabývala hledáním optimální jevištní podoby souborových vystoupení. Sám sbíral v terénu folklorní materiál. Navštěvoval pamětníky, naslouchal zpěvu, hře i vypravování, zaznamenával písně, popisoval tance. Učil všechny kolem sebe vnímat lidové umění jako prvek, který osvobozuje a humanizuje člověka.

27. 04. 2006 (00:00) • : Jak mohou základní umělecké školy přispět...
Naše základní umělecké školy zaměřují svou pozornost na tři oblasti přípravy žáků. Ti nejlepší jsou vedeni ke studiu na konzervatořích a středních uměleckých školách. Veliká většina žáků ovšem získává základní hudební, výtvarné, hudebně pohybové a další dovednosti, které výrazně obohacují jejich život. Je zde ovšem ještě jedna - a docela početná - skupina žáků, jejíž hudební přípravě bych chtěl ve svém přispěvku věnovat pozornost.

01. 05. 2006 (00:00) • : Lidový kroj Malé Hané (10.)
Na nohou nosily ženy ve svátek punčochy vesměs bílé, ač některé záznamy hovoří tu i tam o punčochách červených. Bílé punčochy byly v létě bavlněné, v zimě vlněné, s barevnými klíny na kotnících. Klíny "cvikle" jsou zdobeny pleteným barevným vzorem, technikou "norskou". Klíny bývaly i se vzory tříbarevnými. Tyto práce prováděli muži, ne ženy.

02. 05. 2006 (00:00) • : Slovácko - stálá národopisná expozice
Národopisná oblast Slovácko, ležící na jihovýchodní Moravě, je pro návštěvníka stále zajímavá ve všech projevech lidové kultury. Stala se inspirací pro vznik stejnojmenné expozice Slovácko, která dodnes patří k nejzajímavějším v naší republice. Ve třech hlavních oddílech přibližuje návštěvníkům zvyky a obyčeje v průběhu roku.

05. 05. 2006 (00:00) • : Horňácký bohatýr František Okénka slaví pětaosmdes
V životě je třeba všechno řešit s nadhledem, v klidu a bez emocí. V každé maličkosti vždycky najít to kvalitativní, pěkné. Tím se zabývat a snažit se i tímto způsobem žít. Žít tak, aby se člověk nedostával do stresových situací. Prostě mít z každého počinu radost... říká s vážností na jemné tváři "čerstvý" pětaosmdesátník František Okénka.

07. 05. 2006 (00:00) • : Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
Ještě lepší dramaturgické rozložení dílčích programových částí, a tedy i zaujetí ještě většího počtu návštěvníků Uherského Hradiště - tak bychom mohli shrnout hlavní novinky letošního ročníku Slováckých slavností vína a otevřených památek, které bude hostit slovácká metropole ve dnech 9. a 10.září tohoto roku.

10. 05. 2006 (00:00) • : Vánoce jako vynalezená tradice či ambivalentní rit
Relativně novodobým projevem "sekularizace Vánoc" je politicky korektní slovník, který lze v mnoha západních zemích jen stěží přehlédnout. V multikulturních zemích se Vánoce stávají nejen křesťanským, ale multikulturním svátkem překračujícím hranice nejen jazyka a kultury, ale i náboženského vyznání. Jsou totiž slaveny paralelně s jinými svátky jiných světových náboženství.

11. 05. 2006 (00:00) • : Kunovická Jízda králů - historie a současnost
Jízda králů má v Kunovicích dlouholetou tradici. Jde o obyčej patrně předkřesťanského původu. V křesťanské chronologii jde o svátek svatodušní, tradičně pořádaný na svatodušní pondělí. První písemná zmínka o konání této slavnosti v Kunovicích je z roku 1897. Již v roce 1771 je doložena její obdoba při příležitosti návštěvy císaře Josefa II. na kunovické faře.

15. 05. 2006 (00:00) • : O sečeni lúke a zpiváni ve Velkym Týncu
Až uslyšíte o sečeni lúke ve Velkém Týnci, určitě se přijeďte s hráběmi nebo kosou přidat. Zpívání vám už půjde samo. A nebo se přijeďte jen podívat, přivonět a zaposlouchat se. Jsou totiž okamžiky, které jsou nepopsatelné...

16. 05. 2006 (00:00) • : Folklor, koně, tradice a lidé
Živý folklor se nám poněkud vytrácí, přes veškerou snahu tomuto trendu bránit. Folklor se dnes stává jakousi vyprazdňovanou nádobou, stále více z něj zůstává vnější krása, když vnitřní obsah už nedokážeme a asi ani nemůžeme bezezbytku prožít a vnímat. Folklor se stává výchozím bodem či materiálem pro další uměleckou tvorbu v té či oné podobě.

17. 05. 2006 (00:00) • : Výsledky ústředního kola národní soutěže ZUŠ
Ve dnech 13. a 14. května 2006 proběhlo na ZUŠ v Břeclavi Ústřední kolo národní soutěže žáků základních uměleckých škol v sólové a komorní hře na lidové nástroje a souborů lidových nástrojů, jejímž vyhlašovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Ústředního kola se zúčastnilo více jak 570 žáků. Nyní vám přinášíme seznamy oceněných jednotlivců a kolektivů.

18. 05. 2006 (00:00) • : Cesty za muzikou
Ve dnech 13. - 14. května proběhlo v Břeclavi Ústřední kolo národní soutěže ZUŠ. Soutěžilo se v sólové a komorní hře na dudy a cimbál a v souborové hře s dudami a cimbálem. Ráda bych se vyjádřila k souborové hře a organizaci soutěže. Podaří-li se mi vyprovokovat diskusi, bude přesně tím, o co mi jde.

19. 05. 2006 (00:00) • : Vychází další knížka o žítkovských bohyních
V předvečer národopisných slavností s Jízdou králů, v pátek 27.května v 18.hodin v Galerii na Měšťance ve Vlčnově, se uskuteční představení nové knihy Žítkovské čarování. Stane se tak v rámci vernisáže obrazů brněnské výtvarnice a sběratelky Olgy Vlasákové, která knížku ilustrovala. Publikace, jak je patrné již z názvu, navazuje na loňskou úspěšnou knížku Žítkovské bohyně autora Jiřího Jilíka. Ten stál u zrodu i této druhé knížky věnované lidové magii v Bílých Karpatech.

23. 05. 2006 (00:00) • : Chodské pověsti a legendy
Máte stále častěji chuť sáhnout po knize, jejíž jazyk by vám nepřipomínal vyschlý pahýl, ale košatý strom, z něhož byste si mohli utrhnout chutné a šťavnaté ovoce? Knihu, jež by vás provedla krajinou, kde vsi a městečka pulsují plnokrevným životem, zatímco ostatní nadobro zmizela v nenávratnu? Plzeňská rodačka Marie Korandová opět dokazuje, že takové knihy existují.

25. 05. 2006 (00:00) • : Žákovské vigilie v předvedení Hradišťanu a Musica
Skutečnou kulturní lahůdku připravil na májový sobotní večer v hradišťském Klubu kultury taneční soubor Hradišťan a pražští muzikanti, zpěváci z kolektivu Musica Bohemica. Za ni byli účinkující po skončení odměněni dlouhotrvajícím potleskem, gratulacemi, květinami.

30. 05. 2006 (00:00) • : Poštorané pěkné koně majú...
Slovácký krúžek Poštorná "Koňaré" si pozval do krásného prostředí kostelní zahrady mužské pěvecké sbory z Velké nad Veličkou, Charvátské Nové Vsi, Hrušek, Týnce, Moravského Žižkova. Vedle domácích mužáků z Poštorné zde byli pěvci z šedesát kilometrů vzdáleného rakouského Falkensteinu. K hostům setkání patřil ženský sbor Slováckého krúžku a Pěvecké sdružení moravských učitelů.

05. 06. 2006 (00:00) • : Slávek Volavý
Slávek Volavý výrazně ovlivnil vývoj zájmově umělecké činnosti v oblasti folkloru. Byl muzikantským vzorem a propagátorem objektivních teoretických názorů na tradice lidové kultury v současnosti. Vycházeje z hudebních tradic strážnického i blízkých etnografických regionů vytvořil svůj vlastní osobitý styl, který se díky jeho osobnosti dostal do obecného povědomí jako "strážnický styl".

06. 06. 2006 (00:00) • : Folklórny festival Východná 2006
Výbor Folklórneho festivalu Východná 2006 s poľutovaním oznamuje priaznivcom ľudovej kultúry a širokej verejnosti, že folklórny festival sa napriek odbornej - programovej pripravenosti a zabezpečených účinkujúcich, z dôvodu nedostavaného areálu amfiteátra v tomto roku neuskutoční.

08. 06. 2006 (00:00) • : Lidový kroj Malé Hané (11.)
Za chladnějších dnů oblékaly ženy přes rukávce krátké jupky, kterým se říkalo "špenzle". Bývaly z dobrého lesklého sukna černého nebo tmavomodrého, později i hnědého. Ale bývaly i hedvábné jasně modré nebo zelené a dobře vatované.

11. 06. 2006 (00:00) • : Horňácké kosení v Malé Vrbce
Téměř každá obec v regionu Horňácka se snaží v poslední době prezentovat a založit nějakou tradici. Patří mezi ně i nejmenší obec v regionu Malá Vrbka, která si už v pořadí sedmým ročníkem Horňáckého kosení získala mnoho obdivovatelů.

13. 06. 2006 (00:00) • : Vlčnovský král 2006 dešti neutekl
Hýlom, hýlom! Počúvajte, horní, dolní, domácí aj přespolní, co vám budu povídati o svatodušním pondělí. Máme krála poctivého, ale velmi chudobného. Okradli nám ho na horách, na dolách, na krakovských mostinách. Ukradli mu tři sta koní z prázdných stájí, ukradli mu tři sta volů z prázdných dvorů. Dobře, že tam neměl nic, byli by mu vzali ešče víc. Na krála, matičko, na krála!

14. 06. 2006 (00:00) • : Medzinárodny folklórny festival Myjava 2006
2. ročník Festivalu európskej tradičnej kultúry a 47. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Myjava 2006 (čiže Folklórne slávnosti) bude v termíne 16.-18. júna 2006. Práve vtedy, keď sú v sobotu parlamentné voľby...

17. 06. 2006 (00:00) • : Zazpívejme sobě a pospolu...
Pozvánka na pořad "Zazpívejme sobě a pospolu... místopis v písních naší země", který proběhne v sobotu 24.6. na stadionu Zahrada ve Strážnici. Jde o "experiment", kdy diváci mohou zpívat spolu se sólistou na pódiu (s pomocí zpěvníčků). Sólisti budou vždy reprezentovat své folklorní regiony. Celkem zazpívá svoji píseň sedmnáct zpěváků z Čech, Moravy a Slezska.

18. 06. 2006 (00:00) • : Japonec si zahrál s Horňákem na cimbál
Zajímavý koncert přineslo setkání dvou výborných cimbalistů - Petra Pavlince z Velké nad Veličkou, kmenového muzikanta horňácké CM Martina Hrbáče a Hiroshi Saita z Japonska, který proběhl v neděli 4.června v sále Základní umělecké školy ve Veselí nad Moravou. Vystoupení bylo ovlivněno japonským a středoevropským folklorem v různých formách propracování.

20. 06. 2006 (00:00) • : Cimbálové pramínky
Stejným způsobem, jakým žijí vodní pramínky, žijí svůj život i muzikanti. Jednoho dne vykouknou na sluníčko, hledají si své životní cestičky, své muzikantské kamarády, navzájem si pomáhají, rostou a sílí s každým novým zážitkem, koncertem, úspěchem... Aby jednou, na konci své pouti, se alespoň na malou chviličku zastavili před branami toho nekonečného moře...

22. 06. 2006 (00:00) • : Jubilejní 10. ročník MFF v Plzni
Členové plzeňského souboru Jiskra, kteří před více než deseti lety přišli s nápadem uspořádat v Plzni mezinárodní folklorní festival, jistě prožili po víkendu 16.-18.6. vedle organizačních starostí i dobrý pocit uspokojení. Festival svou návštěvností a diváckým zaujetím úspěšně obstál v konkurenci s atraktivním historickým víkendem.

23. 06. 2006 (00:00) • : Záhorské slavnosti s novou tváří
První červnová sobota už tradičně patří Záhorským slavnostem. Konají se v Lipníku nad Bečvou a na letošní 11. ročník, v mnohém nový a netradiční, zavítalo 6 folklorních souborů a jedna muzika navíc. Soubory tentokrát dostaly zajímavý a pro mnohé nelehký úkol - přivézt čistě regionální tance.

26. 06. 2006 (00:00) • : Putování z Malé Vrbky na Myjavu
Možná, že příliš brzy jsem opouštěl Malou Vrbku a spěchal do Myjavy, kde v přírodním amfiteátru v Trnovcoch probíhal 47. ročník mezinárodního folklorního festivalu Myjava 2006. Vzdálenost asi 20 km, která dělí Myjavu od Malé Vrbky byla natolik lákavá, že jsem prostě neodolal a odjel na folklorní festival, který nabízel pestrý program. Během jednoho dne jsem měl možnost zúčastnit se a porovnat dvě zdánlivě neporovnatelné akce. Obě dvě nesly v názvu "folklorní".

27. 06. 2006 (00:00) • : Mezinárodní folklorní festival Strážnice 2006
Ve dnech 22.-25. června se uskutečnil již 61.ročník MFF "Strážnice 2006". Také díky slunečnému počasí, které o víkendu panovalo, jej přišlo navštívit více než 16000 diváků. V 32 programech vystoupilo celkem 85 souborů (1800 účinkujících). Kromě domácích se představily i soubory ze Severního Kypru, Slovenska, Srbska a Venezuely.

29. 06. 2006 (00:00) • : Nezapomenutá krása
Lidové kroje, zvyky, písně a tance jsou součástí všeobecně sdílených hodnot, jež nazýváme národní kulturní dědictví. Někde jsou doklady těchto hodnot dokumentovány jen v knihách, archivech nebo ve sbírkách muzeí, jinde jsou ještě živoucí součástí kulturního života, jako je tomu v Kunovicích. Jak výraznou součástí kulturního života tohoto města jsou tradice lidové kultury dokládá publikace, vydaná v letošním roce pod názvem Nezapomenutá krása.

02. 07. 2006 (00:00) • : Vesmír důvěry
Na dokreslení článku "Nezapomenutá krása" autora Josefa Jančáře vám přinášíme jednu ze tří esejí této knihy od spisovatele a novináře Jiřího Jilíka "Vesmír důvěry". Autor zde v umělecké zkratce přibližuje význam kroje pro identifikaci s rodným místem a krajem, evokuje vědomí pospolitosti města, pro jehož velké i malé obyvatele je kroj znamením vzájemnosti a identity s rodným místem.

06. 07. 2006 (00:00) • : Nad Malou Vrbkou svištěly kosy se zpěvy
Posedmé se sešli v nejmenší obci v regionu příznivci ručního sečení trávy na akci s názvem Horňácké kosení. Po slavnostním přivítání vdolečky a slivovicí se krojovaní kosci a diváci vydali ze srazu místa do kopce, na rozkvetlou louku s krásným výhledem na podhůří Bílých Karpat a její vrchol Javořinu.

07. 07. 2006 (00:00) • : Tetky z Kyjova mají srdénka z Kameňáku
Letní terasu výletové a turistické restaurace Kameňák v podhůří Chřibů si vybral ke svému představení nového profilového CDéčka s názvem To srdénko moje, ženský sbor z Kyjova říkající si Tetky. A měl k tomu i oprávněný důvod, neboť nahrávka vznikala netradičně na Kameňáku, v rekreační oblasti u obce Moravany, v nedalekém domácím studiu chalupy známého cimbalisty Jury Petrů.

08. 07. 2006 (00:00) • : Mládí a tradice?
"Již jsem povyrostl! Můj hlas je slyšet pěkně široko daleko a moje nohy směle vstupují na pódium" - takto by mohl zajásat plzeňský Mezinárodní folklorní festival, jenž slaví rovných deset let. Sebevědomí, vyrovnanost a růst jsou vlastnosti, které tvoří profil letošního výročního konání fóru písní a tanců v Plzni.

11. 07. 2006 (00:00) • : II. Letní kurz cimbálu
Tak jako v loňském roce, tak i v roce letošním proběhne na Bílé v hotelu Pokrok Letní kurz cimbálu. V kurzu vedeném kvalifikovanými učiteli cimbálu bude věnována pozornost vztahu mezi umělcem, nástrojem a přírodou. Účastníci mají možnost vyzkoušet si nové metody práce s předními odborníky, zapojit se do kolektivních hodin, pomocí metod dramatické výchovy nahlédnout do tajů hudby a načerpat novou chuť do další práce.

12. 07. 2006 (00:00) • : Domincová zazpívá v Javorníku
Dlouholetá a uznávaná zpěvačka Hradišťanu Věra Domincová z Uherského Hradiště vystoupí v sobotu 15.července v horňáckém Javorníku v rámci pořadu "Třetího Javornického zpívání". Akce se uskuteční týden před daleko věhlasnějšími Horňáckými slavnostmi a začíná nabírat na tradici zpěváckého setkávání.

15. 07. 2006 (00:00) • : Jindřich Hovorka
Jindřich Hovorka se narodil 13. 8. 1937 v Českých Budějovicích, kde vystudoval i Střední hudebně-pedagogickou školu, obor housle a trubka. V roce 1961 se stal absolventem brněnské JAMU (obor viola). Od roku 1960 působil jako violista v Brněnském estrádním rozhlasovém orchestru, a poté jako koncertní mistr a od r. 1974 umělecký vedoucí BROLNu.

18. 07. 2006 (00:00) • : Horňácké slavnosti 2006
Lidi se k nám hlásí sami. Mají zafixovaný termín kolem svátku Magdaleny. Znovu opakuji jako každoročně, že neděláme Horňáckým slavnostem výraznou propagaci. Ony si ji v průběhu let udělaly samy. Návštěvníci Horňácké berou jako druh letní zábavy... říká se smíchem velický starosta Jurka Pšurný.

20. 07. 2006 (00:00) • : Jožka Kubík
Pocházel z poměrně početného cikánského rodu, který se na Horňácku usadil někdy v polovině 19.století, a jak to bývalo tehdy v cikánských rodinách běžné, živil se většinou kovářstvím. V rodě Kubíků se houslové nadání dědilo po několik generací. Nejstarší písemně doložený muzikant byl primáš Joža Kubík z Velké, praděd Jožky Kubíka.

20. 07. 2006 (00:00) • : Hody, milé hody
Strážnice 2006, sobota 16:30 hodin, hodové chasy a stárci s právy patnácti dědin Uherskohradišťska vyráží na přehlídku. Přehlídku toho, co v každé dědině můžete vidět jen jednou za rok - o hodech. Žádání o stárky, o povolení hodů starostou, žehnání práv, hodová zábava s voděním pod právo - to všechno bylo k slyšení i vidění.

21. 07. 2006 (00:00) • : Strážnice bez kroje zato s reproduktory
V sobotu 24. června se v rámci 61. ročníku MFF ve Strážnici konal pořad "Zazpívejme sobě a pospolu" - interaktivní setkání a zpívání s cílem vylepšit zpěvnost lidu především naší země a to formou zpívání v hledišti i na jevišti. Chci zde uvést čistě svůj názor navazující na příspěvek uveřejněný již před festivalem.

25. 07. 2006 (00:00) • : Kaustinen 2006 - Mezi finskými hudci
Putovní festival Evropské rozhlasové unie letos našel útočiště u největšího finského festivalu tradiční hudby a world music v Kaustinenu. Festival se stal "kultovním" místem pro finské muzikanty a folkloristy, nejen pro zbytky místní tradiční kultury, ale i pro prostor, který zde byl vytvořen pro neformální setkávání. Vše začalo vylámáním jeskyně ve skále, z níž se stal akusticky unikátní koncertní a nahrávací sál.

01. 08. 2006 (00:00) • : Současný folklorismus a prezentace folkloru
Folklorní projevy jsou jednou z nejmarkantnějších složek lidové kultury. Často jsou také proto tyto dva termíny nesprávně považovány za synonyma. Proč? Jistě k tomu napomohlo období, kdy bylo studium lidové kultury a folkloru vědecky devalvováno a za odborníka na danou problematiku se považoval kdekdo.

03. 08. 2006 (00:00) • : MFF Česká náves - Dýšina
Dýšinský festival Česká náves nabízí alternativu k velkým městským festivalům regionu jihozápadních Čech. Usiluje o prezentaci tradiční kultury v prostředí jí nejvlastnějším, v širokém spektru barev, nálad, stylů, inscenačních prostředků, s ambicí zaujmout náročného a poučeného diváka, stejně jako náhodného posluchače, který se k lidové hudbě teprve přibližuje prostřednictvím hraničních žánrů.

06. 08. 2006 (00:00) • : Koncert pro Javorník
Již potřetí a opět se silným uměleckým zážitkem odcházeli k domovům dva dny po folklorních Horňáckých slavnostech diváci ze zaplněného evangelického kostela, který se proměnil v koncertní síň vážné hudby. Historický toleranční kostel z roku 1783 má příjemnou akustiku a svojí osobitou atmosférou přispívá k hlubšímu prožitku návštěvníka.

08. 08. 2006 (00:00) • : Horňácké slavnosti z jiného soudku
Na letošním horňáckém svátku se v záplavě folklorních pořadů věnovaných tradicím a výročím konala i jedna netypická a osvěžující beseda v čarovném prostředí romantické zahrady u Kynčlů, spolu s místními recesisty i těmi, kteří jsou přespolní, duší však horňáci.

10. 08. 2006 (00:00) • : Věra Domincová
Hodně příznivců folkloru si myslí, že sólový zpěvák musí zpívat podle muziky. Není tomu tak, i když jsou určité meze. Zpěvák tvrdí muziku, protože vždycky má jinou náladu, a od toho ta lidová písnička je. Proto je tolik variant třeba jedné písničky, protože ten zpěvák v tom okamžiku uletěl a nemohl si vzpomnět na to správné slovo a dal si tam svoje.

13. 08. 2006 (00:00) • : Ozvěny Horňácka opět otvírají bránu přespolním

15. 08. 2006 (00:00) • : Obrázky z Hradišťska
Fotografická výstava z dokumentace Slováckého muzea v Uherském Hradišti představuje vybraný soubor snímků, na nichž je zachycen člověk v každodennosti všedních i svátečních dnů. V popředí naší pozornosti stojí ve své době běžně oblékaný lidový oděv jako důležitý znak svého nositele.

16. 08. 2006 (00:00) • : Luhačovské Zálesí

18. 08. 2006 (00:00) • : Jízda králů na Hané
O slavných jízdách králů na Hané bylo v minulosti mnoho napsáno. I zde došlo k postupnému zániku tohoto zvyku, který byl zakazován také proto, že při něm docházelo často ke krvavým šarvátkám mezi jednotlivými královskými družinami.
Tak jako na Slovácku podařilo se i na Hané jízdu králů v 80. letech 20. století oživit.

22. 08. 2006 (00:00) • : Kultúrnohistorický kalendár 2006
Náš Kultúrnohistorický kalendár sa dostáva do svojho dvanásteho ročníka. Oproti minuloročnému je v čomsi odlišný. Ak sme ešte v minulom roku zachovali jeho univerzálny charakter aj za cenu toho, aby sme sa vyhli neúmernému rozsahu, tentoraz sme zvolili iný postup...

24. 08. 2006 (00:00) • : Není na Horňácku košela jak košela

29. 08. 2006 (00:00) • : Nejen o Strážnici 2006...

31. 08. 2006 (00:00) • : Osobní vzpomínka na Jindřicha Hovorku

05. 09. 2006 (00:00) • : Lidový kroj Malé Hané (12.)

07. 09. 2006 (00:00) • : CM Martina Hrbáče slaví čtyřicátiny

12. 09. 2006 (00:00) • : Jožka Černý oceněný ministrem kultury

14. 09. 2006 (00:00) • : Znorovské mlato

18. 09. 2006 (00:00) • : Osud "Lidového roku"

21. 09. 2006 (00:00) • : Pečení chleba (z knihy Luhačovské Zálesí)

26. 09. 2006 (00:00) • : Kyjovští muzikanti rozehřáli Islanďany

28. 09. 2006 (00:00) • : Na České návsi - Dýšině“ se zastavil čas

03. 10. 2006 (00:00) • : Velké gesto velických folkloristů

10. 10. 2006 (00:00) • : Stanislav Tomanec čestným občanem Vsetína

12. 10. 2006 (00:00) • : Na Zdenku Jelínkovou Veličani nezapomínají

16. 10. 2006 (00:00) • : Zahraj ně, hudečku

18. 10. 2006 (00:00) • : Vzpomínka na Alenu Skálovou

19. 10. 2006 (00:00) • : Monografie o Kuželově od folkloristy Jana Pavlíka

20. 10. 2006 (00:00) • : Zemřel horňácký Jan Miklošek

23. 10. 2006 (00:00) • : Tvary a vůně perníku

25. 10. 2006 (00:00) • : Proč mladí hudci odmítají odpovědnost?

30. 10. 2006 (00:00) • : Pozvánka Ke kořenům 2006

01. 11. 2006 (00:00) • : Písně, které vracejí čas

03. 11. 2006 (00:00) • : Jaromír Nečas čestným občanem Kyjova

06. 11. 2006 (00:00) • : K interpretaci textů "nářečních" lidových písní

07. 11. 2006 (00:00) • : Vlčnovjánek slavil pětačtyřicetiny

09. 11. 2006 (00:00) • : Slovácké Nedakonice aneb Jak to chodí u nás

13. 11. 2006 (00:00) • : Přespolní ženy „oživují“ ve Velké star

14. 11. 2006 (00:00) • : Zpěváček - Slávik 2006

16. 11. 2006 (00:00) • : Hodovat se dá na Slovácku i bez krojů

20. 11. 2006 (00:00) • : Tkalcovský stav - dříve zdroj obživy, nyní zábava

21. 11. 2006 (00:00) • : Valaši majú své "Slovácko"

23. 11. 2006 (00:00) • : Oslava "desítky" sboru v Hroznové Lhotě

27. 11. 2006 (00:00) • : Haltravan - Písničky z kraje pod Čerchovem

29. 11. 2006 (00:00) • : Podohradí postaru i v současnosti

04. 12. 2006 (00:00) • : Kolem Váhu s Horňáky a krasohledem

06. 12. 2006 (00:00) • : Souznění 2006

07. 12. 2006 (00:00) • : Mikulášské zpívání

09. 12. 2006 (00:00) • : Adventní koncertování

11. 12. 2006 (00:00) • : Na koledu do Velké

13. 12. 2006 (00:00) • : Skrytý poklad nivnického kroje

18. 12. 2006 (00:00) • : Plzeňáček jubilující

19. 12. 2006 (00:00) • : Polepšené pěsničky Ludvíka Vaculíka

20. 12. 2006 (00:00) • : Oprášený svatební zvyk družení nevěsty

28. 12. 2006 (00:00) • : Vánoce jako vynalezená tradice či ambivalentní rit

01. 01. 2007 (00:00) • : Hra na cimbál oceněna Zlatým oříškem

04. 01. 2007 (00:00) • : Chodové v pověstech

08. 01. 2007 (00:00) • : Folklor mění tvář a Synek odchází!

10. 01. 2007 (00:00) • : Náhradní doprovod pro zpěv a tanec

13. 01. 2007 (00:00) • : Za J. M. Kristem

15. 01. 2007 (00:00) • : Vzpomínka na Františka Šopíka

17. 01. 2007 (00:00) • : Jak jsem se dostal k slováckému folkloru

18. 01. 2007 (00:00) • : Folklor si zaslouží moderní časopis

20. 01. 2007 (00:00) • : Jura Mička, tanečník starosvětské, odchází

22. 01. 2007 (00:00) • : Cena města pro cimbalistku Růženu Děckou

24. 01. 2007 (00:00) • : Unikátní tereminvox a akordeon

25. 01. 2007 (00:00) • : Trvalá bydliště Josefa Holcmana

29. 01. 2007 (00:00) • : Mapy krojů a keramické výroby

31. 01. 2007 (00:00) • : V Javorníku besedovali nad dobou minulou

01. 02. 2007 (00:00) • : Synci a děvuchy z Ostravice rychtuju už 19. Lašsky

05. 02. 2007 (00:00) • : Výstavní činnost Betlemářů Plzeňska

07. 02. 2007 (00:00) • : Vánoce jako vynalezená tradice či ambivalentní rit

12. 02. 2007 (00:00) • : Vyšla kniha o řezbáři Gajdovi

14. 02. 2007 (00:00) • : Čím je pro mě lidová písnička

19. 02. 2007 (00:00) • : Jožka Černý v Plzni

21. 02. 2007 (00:00) • : Půvab modrotisku (část 1.)

26. 02. 2007 (00:00) • : Půvab modrotisku (část 2.)

28. 02. 2007 (00:00) • : Fašanku, fašanku...

05. 03. 2007 (00:00) • : Ondřej Havelka na Horńáckém plese

07. 03. 2007 (00:00) • : Jak jsem se dostal k slováckému folkloru (část 2.)

12. 03. 2007 (00:00) • : Vystoupení Horňáků v plzeňské premiéře

14. 03. 2007 (00:00) • : Fašanková znělka nad Horňáckem

19. 03. 2007 (00:00) • : Reedice díla Františka Bartoše

21. 03. 2007 (00:00) • : Na Horňáckém plese

24. 03. 2007 (00:00) • : V Louce se bude koštovat modré ovoce

26. 03. 2007 (00:00) • : Vánoce jako živý symbol (I. část)

28. 03. 2007 (00:00) • : Vánoce jako živý symbol (II. - závěrečná část)

02. 04. 2007 (00:00) • : Informační centrum Folklorního sdružení ČR

04. 04. 2007 (00:00) • : Aj, to sú maléři od Boha samého...

09. 04. 2007 (00:00) • : Kraslice

11. 04. 2007 (00:00) • : Tibor Kučera: Přátelství

13. 04. 2007 (00:00) • : Zemřel nejstarší zpěvák Horňácka

16. 04. 2007 (00:00) • : Masopust v Postřekově

18. 04. 2007 (00:00) • : Jak jsem se dostal k slováckému folkloru (část 3.)

23. 04. 2007 (00:00) • : Výstavy ve Valašském muzeu v přírodě

25. 04. 2007 (00:00) • : Masopust jak jsme ho nečekaly

30. 04. 2007 (00:00) • : Anna Kománková si Foskara váží, ale...

02. 05. 2007 (00:00) • : Jehla, příze, pokličky, hračky každé babičky

07. 05. 2007 (00:00) • : Setkání cimbálových muzik Valašského království

09. 05. 2007 (00:00) • : Mladé Horňácko omládlo už po pětatřicáté

10. 05. 2007 (00:00) • : Xavera Běhálková, sběratelka umění Hané

14. 05. 2007 (00:00) • : Jak jsem se dostal k slováckému folkloru (část 4.

16. 05. 2007 (00:00) • : Masopustní veselí v Kadani

21. 05. 2007 (00:00) • : Ornamentová babička Anežka Kašpárková

23. 05. 2007 (00:00) • : Masopust v jihočeské obci Horní Pěna

26. 05. 2007 (00:00) • : Vítězové 7. ročníku Mezinárodního festivalu cimbál

30. 05. 2007 (00:00) • : Jak jsem se dostal k slováckému folkloru (část 5.)

31. 05. 2007 (00:00) • : Odešla Věrka Šimková

06. 06. 2007 (00:00) • : Nabídka publikací Etnologického ústavu AV ČR

09. 06. 2007 (00:00) • : Ten Hukvalsky zameček

11. 06. 2007 (00:00) • : Rodinné zpívání a muzicírování

13. 06. 2007 (00:00) • : Kraj beze stínu

15. 06. 2007 (00:00) • : Horňácký umělec Jura Slovák

18. 06. 2007 (00:00) • : Kosení 2007 - Magie místa, písní a požaté trávy

20. 06. 2007 (00:00) • : Úspěch kosce z horňáckého Suchova

25. 06. 2007 (00:00) • : Jak jsem se dostal k slováckému folkloru (část 6.)

27. 06. 2007 (00:00) • : Záhadná jízda králů Jiřího Jilíka

02. 07. 2007 (00:00) • : Senioři to v petrovských Plžích rozjeli

04. 07. 2007 (00:00) • : MFF v Plzni již po jedenácté

09. 07. 2007 (00:00) • : Kvalitní práce kyjovské ZUŠ

10. 07. 2007 (00:00) • : Malé Horňácké slavnosti v Javorníku

11. 07. 2007 (00:00) • : Sluníčko a Valašský vojvoda na Hukvaldech

16. 07. 2007 (00:00) • : Dny japonské kultury v Plzni

23. 07. 2007 (00:00) • : Jak jsem se dostal k slováckému folkloru (část 7.

30. 07. 2007 (00:00) • : Fotoohlédnutí za Horňáckým kosením

06. 08. 2007 (00:00) • : Horňáci navazují na tradici setkávání

14. 08. 2007 (00:00) • : Slovácko očima Františka Horenského

15. 08. 2007 (00:00) • : Čechomor s Hrbáčem ve Velké nad Veličkou

20. 08. 2007 (00:00) • : Od duše dítěte k Laureátu MFF Strážnice

22. 08. 2007 (00:00) • : MFF Strážnice objektivem

24. 08. 2007 (00:00) • : Kunovická škola lidových tanců zahájena!

27. 08. 2007 (00:00) • : Výhledy 2007

04. 09. 2007 (00:00) • : Výstava Dcerám českým...

06. 09. 2007 (00:00) • : Jubilejní padesáté Horňácké slavnosti

10. 09. 2007 (00:00) • : Prázdniny s cimbálem

19. 09. 2007 (00:00) • : Klatovský Mezinárodní folklorní festival

25. 09. 2007 (00:00) • : Duše Vysočiny

04. 10. 2007 (00:00) • : Lidový kroj Malé Hané (13.)

08. 10. 2007 (00:00) • : Spevácka súťaž Na košickej turňi

10. 10. 2007 (00:00) • : Čechomor ovládl jedenácté Ozvěny Horňácka

17. 10. 2007 (00:00) • : Perspektivy české dechové hudby

23. 10. 2007 (00:00) • : 9. světový kongres cimbalistů

30. 10. 2007 (00:00) • : Do Hroznové Lhoty k betlému i za obrázky

06. 11. 2007 (00:00) • : Lidový kroj Malé Hané (14.)

13. 11. 2007 (00:00) • : Horňácku budu věrný, říká Ondřej Havelka

26. 11. 2007 (00:00) • : Basa

05. 12. 2007 (00:00) • : Katerinské zpívání

11. 12. 2007 (00:00) • : Slovácko a kroje patří nerozlučně k sobě

18. 12. 2007 (00:00) • : Vánoční Folklorika bude z Horňácka

27. 12. 2007 (00:00) • : Symboly českých Vánoc

28. 12. 2007 (00:00) • : Horňácké se stěhují do pražské Sazka Arény

02. 01. 2008 (00:00) • : Horňácké slavnosti stupujú do druhéj padesátky

07. 01. 2008 (00:00) • : Lidový kroj luhačovického Zálesí

14. 01. 2008 (00:00) • : Nevšední umělec Ján Procner

21. 01. 2008 (00:00) • : Vánoční stromek

30. 01. 2008 (00:00) • : Jura Petrů: Hudebně musím vystačit s tím, co vím

04. 02. 2008 (00:00) • : Bylo by škoda zapomenout

08. 02. 2008 (00:00) • : Nivnické sedlcké - multimediální CD-ROM

13. 02. 2008 (00:00) • : Základní kameny moravské vlastivědy a národopisu

18. 02. 2008 (00:00) • : Folklorní odpoledne v hornofalckém Schönsee

21. 02. 2008 (00:00) • : Na svaďbě

14. 03. 2008 (00:00) • : Digináves z Horňácka oživuje Českou televizi

17. 03. 2008 (00:00) • : Rozporuplný přístup k verbuňku

19. 03. 2008 (00:00) • : Verbuňk jako problém?

25. 03. 2008 (00:00) • : Zpívání a vyprávění z Kuželova

31. 03. 2008 (00:00) • : Klostermannův rok

08. 04. 2008 (00:00) • : Jak sem sa oženíl

10. 04. 2008 (00:00) • : Za Josefem Prudilem

08. 05. 2008 (00:00) • : O hanácké muzice, písni a muzikantech

12. 05. 2008 (00:00) • : Hráli jsme jak andělé...

14. 05. 2008 (00:00) • : Františka Pituchová oslavila svoje 80.narozeniny

15. 05. 2008 (00:00) • : Verbuňk jako problém II. Pár slov k příspěvku dr.

27. 05. 2008 (00:00) • : O přísném tatíčkovi

28. 05. 2008 (00:00) • : O sečení

29. 05. 2008 (00:00) • : Metly ze Zubří dobře metou

31. 05. 2008 (00:00) • : Javornický ženský sbor nezpívá podle not, ale podl

02. 06. 2008 (00:00) • : Jdu Slováckem krásným

30. 06. 2008 (00:00) • : Fotovzpomínka na Strážnici 2008

08. 07. 2008 (00:00) • : Na lekreácii anebo turecký guláš

16. 07. 2008 (00:00) • : Dvě setkání s písní

30. 07. 2008 (00:00) • : Po větru

06. 08. 2008 (00:00) • : Cimbálová muzika BAGO, 1977- 1986

11. 08. 2008 (00:00) • : Nitě jsou můj šálek čaje

15. 08. 2008 (00:00) • : Stretnutie s fujarou v Rožnově pod Radhoštěm

29. 08. 2008 (00:00) • : Ruční zpracování lnu

21. 09. 2008 (00:00) • : Horňáčtí cvrčci „jamovali“ s kapelou O

05. 10. 2008 (00:00) • : Rádio Jih - Cimbálka

05. 11. 2008 (00:00) • : Dunajec – rodová řeka písní a tanců

09. 11. 2008 (00:00) • : Martinové budou na besedě u cimbálu ve výhodě

07. 01. 2009 (00:00) • : Věneček z rozmarýnu Fanoše Mikuleckého

11. 01. 2009 (00:00) • : Oživení lidových tradic na Hané

14. 01. 2009 (00:00) • : Zjevení Páně a svátek Tří králů

16. 01. 2009 (00:00) • : Tonda Vrba na jubilejní trati

20. 01. 2009 (00:00) • : 70. narozeniny Martina Hrbáče

01. 02. 2009 (00:00) • : Moravskoslezský kraj podporuje folklorní festivaly

24. 02. 2009 (00:00) • : Kožuchy

04. 03. 2009 (00:00) • : Fašanky na Horňácku

16. 03. 2009 (00:00) • : Jak jsem "bojoval" s písní Teče voda, teče

23. 03. 2009 (00:00) • : Osmdesátník J.Mrenka působil v muzice S.Volavého p

23. 03. 2009 (21:16) • Jiří: Zemřel Vili
Ano je to tak zemřel Vili Dekan.Mnozí jste ho znali osobně jako dobrého kamaráda a mnozí jenom z článků a různých debat na těchto stránkách.Přesto,věnujme Vilimu tichou vzpomínku.

26. 03. 2009 (00:00) • : Masopust v pražských Nebušicích

27. 03. 2009 (00:00) • : Za Bohumilem Smejkalem (14.1.1937 - 22.3.2009)

28. 03. 2009 (00:00) • : Osobní vzpomínka na Viliho Dekana

06. 04. 2009 (00:00) • : Zvyk barvení vajec v minulosti

10. 04. 2009 (00:00) • : Na Velký pátek, před slunce východem

20. 04. 2009 (00:00) • : Slovník štramberského nářečí

22. 04. 2009 (00:00) • : Oskoruše

27. 04. 2009 (00:00) • : Ústřední kolo národní přehlídky

03. 05. 2009 (00:00) • : Výsledky ústředního kola národní přehlídky

12. 05. 2009 (00:00) • : Fotoreportáž z koncertu HCM Martina Hrbáče

21. 05. 2009 (00:00) • : První ročník Slavnosti kroje

24. 05. 2009 (00:00) • : Vítězové 8. ročníku Mezinárodního festivalu cimbál

30. 05. 2009 (00:00) • : Cesty za muzikou (budoucnosti) II

10. 06. 2009 (00:00) • : Pod čím se tedy ti Moraváci na prvního máje líbají

22. 06. 2009 (00:00) • : Není majstr jako Majstr

01. 07. 2009 (00:00) • : Moje vzpomínka na Strážnici 2009

25. 07. 2009 (00:00) • : 16. ročník MFF Klatovy

22. 08. 2009 (00:00) • : Rolnický den

30. 08. 2009 (00:00) • : Dožatá v Pivíně

03. 09. 2009 (00:00) • : U Černého potoka na Vápenkách vyrůstají živé sochy

21. 09. 2009 (00:00) • : Všerubský doktor se vrací

06. 10. 2009 (00:00) • : Horňácko vzdávalo hold vypravěči Vaškovi Mlýnkovi

18. 10. 2009 (00:00) • : Muzičky 2009

07. 11. 2009 (00:00) • : Kdo umí, ten umí

19. 11. 2009 (00:00) • : …mně bude muzika do rána, do dňa hrát!

02. 01. 2010 (00:00) • : V centru Horňácka se rozbalovaly pěvecké a muzikan

04. 01. 2010 (00:00) • : Evangelíci si opět zakoledovali s katolíky

11. 01. 2010 (00:00) • : Koledy v podání Chodského souboru Mrákov

14. 01. 2010 (00:00) • : Vydařené Tříkrálové zpívání v sále zámku v Uherské

17. 01. 2010 (00:00) • : Stínáním berana v Domaníně hýselští ještě neskonč

30. 01. 2010 (00:00) • : Plzeňská věž převyšuje kopce

01. 02. 2010 (00:00) • : Panu učiteli s láskou

07. 02. 2010 (00:00) • : Fotoreportáž: Javornický ples

11. 02. 2010 (00:00) • : Proč jdu na fašank

13. 02. 2010 (00:00) • : Proč jdu na fašank - II. díl

14. 02. 2010 (00:00) • : Horňácký fašanek na obchůzkách objektivem A. Vrby

20. 02. 2010 (00:00) • : Zdeněk Bláha slavil osmdesátiny

01. 03. 2010 (00:00) • : Masopustní úterý v Postřekově

02. 03. 2010 (00:00) • : Masopustní veselí ve Vrhavči

03. 03. 2010 (00:00) • : Švihovský masopust na sněhu

08. 03. 2010 (00:00) • : Obrazy z fašankové výpravy ve dnech 13. a 14. únor

13. 03. 2010 (00:00) • : Horňácko vyprodalo s folklorem Ostrožsko

15. 03. 2010 (00:00) • : V Tvrdošíne vystavia najkrajšie slovenské kraslice

16. 03. 2010 (00:00) • : Originální Muzeum lidových pálenic

17. 03. 2010 (00:00) • : Vzpomínky na Stojaspalův mlýn

18. 03. 2010 (00:00) • : Josef Klvaňa (1857 Vídeň – 1919 Kyjov)

21. 03. 2010 (00:00) • : Starodávným zvykem se hrubovrbecké mládí loučilo s

30. 03. 2010 (00:00) • : Kyjované halasně otevřeli sklepy a přivítali jaro

01. 04. 2010 (00:00) • : Stodvacet let starou kraslici dostala darem do své

03. 04. 2010 (00:00) • : Národopisný soubor Postřekov v plzeňském rozhlase

04. 04. 2010 (00:00) • : Vynášení Smrti v Doubravce

07. 04. 2010 (00:00) • : Fotoreportáž z velikonoční výstavy

09. 04. 2010 (00:00) • : Na Rochosu vyroste přírodní muzeum

12. 04. 2010 (00:00) • : Vacenovské Marijánky se vyznaly místním zpěvačkám

18. 04. 2010 (00:00) • : Letinské chřístání a upalování Jidáše

19. 04. 2010 (00:00) • : Jarní zpívání v Lanžhotě letělo až do Kanady

25. 04. 2010 (00:00) • : Dětský festival Mladé Horňácko stále kvete

11. 05. 2010 (00:00) • : Písně milostné a láskyplné

14. 05. 2010 (00:00) • : Stavění máje

19. 05. 2010 (00:00) • : Reprint sbírky Jana Poláčka kompletní

26. 05. 2010 (00:00) • : Ostravica má 50 let a křtí nové CD

02. 07. 2010 (00:00) • : Strážnice 2010 mýma očima

06. 07. 2010 (00:00) • : Genius loci ve Strážnici

12. 07. 2010 (00:00) • : Pramínky ve Strážnici

26. 08. 2010 (00:00) • : Přechod Suchovských republikánů přes Háj do Velké

02. 09. 2010 (00:00) • : Fotoreportáž z obnovení legendární Súchovské repub

09. 09. 2010 (00:00) • : V mlýně vařili trnky, tekutými se příliš nechválil

28. 09. 2010 (00:00) • : Zemřel PhDr. Jaroslav Štika, CSc

01. 10. 2010 (00:00) • : Horňáci na Dozvucích Horňáckých slavností v Praze

09. 10. 2010 (00:00) • : Humor - korení života

12. 10. 2010 (00:00) • : Odešel srdcem i rozumem velký Valach

20. 10. 2010 (00:00) • : Tradice a proměny Slováckého souboru Kyjov

26. 10. 2010 (00:00) • : Galakoncert k významnému jubileu zpěváka Luboše Ho

09. 11. 2010 (00:00) • : Muzikanti, to sú chlapci!

17. 11. 2010 (00:00) • : Jak hodový káčer ve Skoronicích klepal do rytmu mu

01. 12. 2010 (00:00) • : Zpěvník ze sběrů Daniela Slobody

02. 12. 2010 (00:00) • : Vánoční setkání v Janíkově stodole

07. 12. 2010 (00:00) • : Jiří Jilík kráčí podruhé Slováckem krásným

21. 12. 2010 (00:00) • : Tajuplné Vánoce

29. 12. 2010 (00:00) • : Všeho dokvasu - říká Jiří Severin

31. 12. 2010 (00:00) • : Vše dobré do roku 2011!

04. 01. 2011 (00:00) • : Folklorní vysílání na Proglasu

08. 01. 2011 (00:00) • : Na Orave dve nové monografie o ľudovej kultúre

11. 01. 2011 (00:00) • : Vyšívačku Evu Minksovou z Velké učarovaly šňůrkovi

17. 01. 2011 (00:00) • : Laši aji Lašky, chystajtě sě - 23. Lašsky bal je t

23. 01. 2011 (00:00) • : Odešel horňácký zpěvák Luboš Holý

24. 01. 2011 (00:00) • : Za horňáckým bohatýrem Lubošem Holým

08. 02. 2011 (00:00) • : Poslední rozloučení s legendárním zpěvákem Lubošem

14. 02. 2011 (00:00) • : Pokusný nadpis článku

06. 03. 2011 (00:00) • : Vzpomínka na Luboše Holého

08. 03. 2011 (00:00) • : Jablúčko a sakura píše svůj třetí ročník

22. 03. 2011 (00:00) • : Ve slováckém Hluku se chystá rekordní košt kysanéh

29. 03. 2011 (00:00) • : Deti v krpčekoch roztancovali Nižnú

10. 04. 2011 (00:00) • : Z Pramínků řeka

12. 04. 2011 (00:00) • : Koňská opereta aneb Čtvrtý výroční koncert FS Lipk

13. 04. 2011 (00:00) • : Odešel Jozef Majerčík

26. 04. 2011 (00:00) • : Strážnický skanzen ve znamení fašanků a Velikonoc

01. 05. 2011 (00:00) • : Doyen horňácké lidové písně František Okénka slaví

03. 05. 2011 (00:00) • : Beseda u cimbálu po letech opět ve Strážnici

11. 05. 2011 (00:00) • : IX. Mezinárodní festival cimbálu ve Valašském Mezi

16. 05. 2011 (00:00) • : Bašta horňáckého folkloru Velká nad Veličkou nemá

22. 05. 2011 (00:00) • : Vítězové 9. ročníku Mezinárodního festivalu cimbál

29. 05. 2011 (00:00) • : Zpěvákům z hanáckého Slovácka se v Dambořicích se

02. 06. 2011 (00:00) • : TV Noe oslavila 5 let svého vysílání

05. 06. 2011 (00:00) • : Vyšlo první letošní číslo časopisu ZVUK Zlínské kr

24. 06. 2011 (00:00) • : Mladá dudácká muzika ze Strakonic slaví páté naroz

28. 06. 2011 (00:00) • : Valaši nadchli Strážnici

30. 06. 2011 (00:00) • : Putování Strážnicí 2011

03. 07. 2011 (00:00) • : Oravské folklórne leto začína v Podbieli a končí v

06. 07. 2011 (00:00) • : Nový zpěvník písní z jihozápadních Čech pro děti i

04. 09. 2011 (00:00) • : Muzičky 2011 ve slovenském Klenovci

13. 09. 2011 (00:00) • : Medzinárodný gajdošský festival po dvanástykrát na

27. 09. 2011 (00:00) • : Štyry noce nespała sem

28. 09. 2011 (00:00) • : Hudební střípky Jaroslava Juráška 2011

09. 10. 2011 (00:00) • : V Kněždubu vzpomenuli na 150. výročí narození slav

20. 10. 2011 (00:00) • : Ohlédnutí za Oskorušobraním

28. 10. 2011 (00:00) • : 11. ročník TOUR DE VÍNO

17. 11. 2011 (00:00) • : Legendární BROLN zavede „Ke kořenům“

28. 11. 2011 (00:00) • : Slovácká jízda králů se zapsala do UNESCA

02. 12. 2011 (00:00) • : Za vánoční atmosférou do strážnického skanzenu

04. 12. 2011 (00:00) • : Ondráš a Pramínky připravují společné vánoční konc

15. 12. 2011 (00:00) • : Souznění

02. 02. 2012 (00:00) • : Den Smaragdových ohňů

05. 02. 2012 (00:00) • : SOUZNĚNÍ 2011 – Mezinárodní festival adventních a

16. 02. 2012 (00:00) • : První ples Jízdy králů ve Skoronicích

20. 02. 2012 (00:00) • : Ako vzniká dielo

24. 02. 2012 (00:00) • : Mistrovství Evropy ve verbuňku se uskuteční v Břec

22. 03. 2012 (00:00) • : Od fašanku do Velkej noci

05. 04. 2012 (00:00) • : Oravské spievanky v Nižnej

07. 04. 2012 (00:00) • : 6. Lúcký košt trnek od varených po tekuté

10. 04. 2012 (00:00) • : Oskoruše jsou slow food !

09. 05. 2012 (00:00) • : Slavnost kroje opět ve Velké Bystřici

14. 05. 2012 (00:00) • : Slavnost kroje obrazem

16. 05. 2012 (00:00) • : Zpěváček 2012 již zná své vítěze

21. 05. 2012 (00:00) • : Svátek ranního rozbřesku – Kosecké písně 2012

28. 05. 2012 (00:00) • : BROLN představil Mariánské písně IV

03. 06. 2012 (00:00) • : Folklór bez hraníc

05. 06. 2012 (00:00) • : Lucká kaplička opět září

25. 06. 2012 (00:00) • : Oravské folklórne leto

05. 07. 2012 (00:00) • : Strážnice 2012

09. 07. 2012 (00:00) • : Znáte česká a moravská nářečí?

15. 07. 2012 (00:00) • : Český rok v Sao Paulu

20. 07. 2012 (00:00) • : Český rok v Sao Paulu

23. 07. 2012 (00:00) • : Zemřel Jan Rokyta

27. 07. 2012 (00:00) • : Osobnosti moravského folkloru vzpomínají na Jana R

25. 08. 2012 (00:00) • : Český rekord v Blatničce

02. 10. 2012 (00:00) • : Já mám doma trnku

04. 10. 2012 (00:00) • : Lidová muzika z Chrástu oživila zapomenuté písně č

20. 10. 2012 (00:00) • : Škola tanců ve Strážnici

29. 10. 2012 (00:00) • : Hrubá vrbka v éteru

30. 10. 2012 (00:00) • : Hodové zpívání ve Velké nad Veličkou

02. 11. 2012 (00:00) • : BROLN oslaví šedesátku v přímém přenosu!

03. 11. 2012 (00:00) • : Sulislavskej kostelíčku

04. 11. 2012 (00:00) • : Sulislavsko

08. 11. 2012 (00:00) • : Kroj na celý život

24. 11. 2012 (00:00) • : "Humor - korení života" očima diváka z Hané

26. 11. 2012 (00:00) • : Ešče hudci hudú!

14. 01. 2013 (00:00) • : Setkání v Uničově

21. 01. 2013 (00:00) • : Fašank ve skanzenu

28. 01. 2013 (00:00) • : Zažijte masopustní veselí ve Valašském muzeu v pří

04. 02. 2013 (00:00) • : Poštorenský fašank podesáté

06. 02. 2013 (00:00) • : Folklorní fašanek v horňáckém regionu bývá dlouhý

08. 02. 2013 (00:00) • : Gratulace k životnímu jubileu Vlastě Grycové

13. 02. 2013 (00:00) • : Súťaž o najkrajšiu slovenskú kraslicu

18. 02. 2013 (00:00) • : Moravská zvuková archeologie

21. 02. 2013 (00:00) • : Bystřický masopust se zabijačkou

05. 03. 2013 (00:00) • : Valašské muzeum v přírodě má svou vlastní poštovnu

11. 03. 2013 (00:00) • : Horňácký zpěváček již zná své vítěze

18. 03. 2013 (00:00) • : Velikonoce ve skanzenu

24. 03. 2013 (00:00) • : Oslavte počátek jara v oživených expozicích Valašs

26. 03. 2013 (00:00) • : Před kyjovskou radnicí bojovali folkloristé o vina

08. 04. 2013 (00:00) • : V Hrubé Vrbce opět vynesou Morenu

10. 04. 2013 (00:00) • : Brumle a komunita kolem nich

11. 04. 2013 (00:00) • : Vlasta Grycová oslaví 70. narozeniny koncertem "Zp

17. 04. 2013 (00:00) • : Jubilejní koncert Ženského pěveckého sboru Polajka

21. 04. 2013 (00:00) • : Mladé Horňácko ožilo dětským folklorem

01. 05. 2013 (00:00) • : Slavnost kroje opět ve Velké Bystřici

23. 05. 2013 (00:00) • : Víkend ve Valašském muzeu

24. 05. 2013 (00:00) • : Řemesla našich předků

06. 06. 2013 (00:00) • : Rožnovská valaška slaví jubileum

23. 06. 2013 (00:00) • : Dětské krojované hody ve Starém Poddvorově byly i

25. 06. 2013 (00:00) • : Vzácné setkání s valašskými legendami

27. 06. 2013 (00:00) • : Krojované „ANO“ zazní ve Valašském muzeu v přírodě

02. 07. 2013 (00:00) • : Rožnovské slavnosti 2013 - V dobrém zme sa zešli..

16. 07. 2013 (00:00) • : Pravda pravdou skrytá

22. 07. 2013 (00:00) • : Mezinárodní folklorní festival „Romská píseň“ na p

24. 07. 2013 (00:00) • : Dožínky ve strážnickém skanzenu

31. 07. 2013 (00:00) • : Horňácko žilo folklorem a uměním

06. 08. 2013 (00:00) • : Tradiční řemesla ve Valašském muzeu v přírodě

13. 08. 2013 (00:00) • : Musica Folklorica představí nové album

29. 08. 2013 (00:00) • : Lidový rok opět ve Velké Bystřici

07. 09. 2013 (00:00) • : Na polhorskej Gajdovačke zahrá viac ako stovka gaj

10. 09. 2013 (00:00) • : Dožatá a domlácená

22. 09. 2013 (00:00) • : Po 1400 kilometrech dorazili pastevci s ovcemi do

26. 09. 2013 (00:00) • : IV. setkání Hanáků tentokrát v Prostějově

01. 10. 2013 (00:00) • : Jediný koncert Robyho Lakatose v České republice

30. 10. 2013 (00:00) • : Rekonstrukce Billova domu úspěšně dokončena

07. 11. 2013 (00:00) • : Rok lidové architektury Čech, Moravy a Slezska 201

16. 11. 2013 (00:00) • : Taneční skupina Kotár oslaví své desáté výročí zal

24. 11. 2013 (00:00) • : Rozveselený hodový průvod na Martina v Kyjově zast

25. 11. 2013 (00:00) • : Radujme se, veselme se ...

26. 11. 2013 (00:00) • : Muzejní Mikulášský podvečer pro malé i velké

04. 12. 2013 (00:00) • : Vianočný festival zvykov a remesiel na Orave

05. 12. 2013 (00:00) • : Vypravěčům ve Velké sfukovali k ukončení jejich vy

11. 12. 2013 (00:00) • : Tradiční Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přír

18. 12. 2013 (00:00) • : CM Danaj si připomenula své pětadvacetiny

19. 12. 2013 (00:00) • : Živý Betlém oživí muzeum

06. 01. 2014 (00:00) • : Jak si malý Vojtíšek vykoledoval ve Velké na podiu

11. 01. 2014 (00:00) • : Přátelství folklorních sborů utužili účinkující tř

17. 01. 2014 (00:00) • : Plesovou sezónu v Hustopečích zahájilo 232 krojova

18. 01. 2014 (00:00) • : V Kostelci obnovili po desetiletích krojový ples

19. 01. 2014 (00:00) • : Soutěžte v roce 2014 s Valašským muzeem v přírodě

22. 01. 2014 (00:00) • : Třešť je moravským Betlémem

23. 01. 2014 (00:00) • : Třešť je moravským Betlémem

30. 01. 2014 (00:00) • : Zabijačková specialita nejsou jen jitrnice a jelit

01. 02. 2014 (00:00) • : Horňácko se loučilo ve velkém s folkloristou Jarke

05. 02. 2014 (00:00) • : Slovácko před 100 lety - výstava fotografií

18. 02. 2014 (00:00) • : Nejstarší plesající byla na jednom z nejstarších k

02. 03. 2014 (00:00) • : Moravská beseda se tancovala v Dambořicích podvaná

04. 04. 2014 (00:00) • : Tož pomáli, pomáli, ale už brzo!

05. 04. 2014 (00:00) • : Den vína v Buchlovicích

06. 04. 2014 (00:00) • : Velikonoce v Muzeu vesnice jihovýchodní Moravy

28. 04. 2014 (00:00) • : Hrkači na Hané

01. 05. 2014 (00:00) • : Zpěváček Slovácka 2014

03. 05. 2014 (00:00) • : Na Kubínskych spievankách dominovali Oravci

04. 05. 2014 (00:00) • : V Hroznové Lhotě ženy juchaly k mužům při žertovné

01. 06. 2014 (00:00) • : Habovka bude hostiť mladých muzikantov a spevákov

05. 06. 2014 (00:00) • : Květnový Malovaný kraj

06. 06. 2014 (00:00) • : Jiří Pavlica & Hradišťan - Vteřiny křehké

07. 06. 2014 (00:00) • : Tovačovské fěrtóšek

14. 06. 2014 (00:00) • : Pozvánka na MFF Strážnice 2014

18. 06. 2014 (00:00) • : Zpěváček Moravy se poprvé rozezpíval na nádvoří oř

21. 06. 2014 (00:00) • : O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku

30. 06. 2014 (00:00) • : Folklórny festival seniorov 2014

20. 07. 2014 (00:00) • : Horňácké slavností vyvrcholí v Kuželově pod lopata

22. 07. 2014 (00:00) • : Ve Vlčnově ochutnají 100 let starou slivovici

03. 08. 2014 (00:00) • : Třešničkou na dortu vydařených Horňáckých slavnost

11. 08. 2014 (00:00) • : Hořovická heligónka 2014

09. 09. 2014 (00:00) • : Oravská Polhora privíta gajdošov zo šiestich krají

Číst vše Přidat názor


FolklorWeb.cz || Copyright © 2002 - 2018 by Folklorum || || RSS || Účetní uzávěrky