FolklorWeb.cz | folklor a lidová kultura na Moravě O projektu | Kontakt | Hledat:

Články

14/06/2014 • Pozvánka na MFF Strážnice 2014 + Kompletní program
autor článku: Helena Hájková


Do sběrného dvora folkloristů jsou postupně přiváženi další a další nepotřební folkloristé, folklorní důchodci, soubory i muziky. Zaměstnanec je pečlivě třídí, porovnává, hodnotí jejich zdravotní stav, funkčnost, recyklovatelnost...

Takto velmi netradičně začíná jeden z pořadů jinak velmi tradičního festivalu ve Strážnici. Poslední víkend v červnu přivítá jihomoravské městečko návštěvníky už 69. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2014 a 32. ročník folklorního festivalu Dětská Strážnice. Ve více než třiceti pořadech se představí na 2000 účinkujících z Česka a 250 ze zahraničí. Úplný výpis účinkujících v jednotlivých programech najdete v závěru tohoto článku. V programech najdete tanec, hudbu, zpěv, legraci i nadsázku, vzdělání i zajímavé náměty. Ožije nejen zámecký park s amfiterátry, ale také skanzen a centrum města.

NOVINKOU letošního festivalu je celodenní pořad Gastro vitae aneb Dobré jídlo, dobré pití prodlužují živobytí. Autorka Romana Habartová přibližuje program takto: „Pečení a vaření se budeme věnovat ve stylizovaných kuchyních, ale také prostřednictvím hudby, zpěvu a tance. Vystoupí řada tetiček a šikovných kuchařů. Písně a tance se budou prolínat s vůněmi a možností ochutnávek zapomenutých jídel.“  (so 10.00-19.00)Nově jsou zařazeny dva taneční pořady. Především v sobotu ožije Bludník (18.00) programem Hodina českého tance. Miloš Vršecký upozorňuje: „České tance se často posuzují jako polka a jiné hopsání. Projekt chce ukázat bohatost tanců i krojů různých oblastí.“ Večer najdete v programové nabídce pořad Zatancujme si, který aktivně spoluvytvářejí ti, kteří se chtějí naučit tančit, nebo se chtějí zdokonalit v tancích vybraných národopisných regionů. Prvním bude Strážnicko (so 21.00). Loňskou osvědčenou novinkou je zařazení samostatného pořadu do nedělního odpoledne. Po úspěšném vystoupení Ondráše zařazují pořadatelé hudebně taneční program Slovenského ľudového umeleckého kolektivu s názvem Krížom krážom (ne 15.00). 

Samostatnou kapitolou festivalové nabídky je vystoupení Zahraničních folklorních souborů. Letos přijali pozvání kolektivy z Albánie, Indonésie, Kazachstánu, Ruska a Slovenska. Autoři slibují mimojiné písně a tance odrážející vztah člověka a zvířete. Pořad Z krajin za obzorem bude možné navštívit každý den (pá 22.00, so 22.30 a ne 13.30).
Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku má v programu nezastupitelné místo. Výběrové kolo (so 9.00) i finále (so 14.30) tradičně láká množství fanoušků. A proč i letos navštívit tuto jedinečnou soutěž? Odpovídá autor Jan Blahůšek: „Kvůli neopakovatelné atmosféře, která spojuje pódium s hledištěm, napětí, emocím, kráse slováckých krojů a také kvůli nejkrásnějšímu chlapskému tanci na světě. V posledních letech zařazujeme do odpoledního finále krátkou komentovanou krojovou přehlídku z konkrétního subregionu Slovácka – tentokrát bude z Uherskohradišťska pod odborným vedením PhDr. Ludmily Tarcalové.“


Nejnavštěvovanějšími bývají tradičně Večerní komponované pořady. V pátek večer se těšte na program Nepatříme do sběru aneb Klasický příběh o nerecyklovatelnosti folkloristy (pá 22.30). Autoři chtějí představit tzv. folklorní seniory. David Pavlíček píše: „Jednak by pořad měli navštívit mladí folkloristi, aby viděli, že i starší ročníky jsou použitelné, a čerpali inspiraci, možná někdy i radu zkušených. Taky by ho měli vidět starší ročníky, aby jim to vlilo novou krev do žil a mohli zavzpomínat.“Sobotní večer bude patřit Těšínskému Slezsku v pořadu Poklady z malované truhly (so 20.30). Přijměte pozvání od autorky Kateřiny Macečkové: „Pořad chce představit rozmanitost tanečního, hudebního a krojového bohatství severovýchodní části naší republiky. Těšte se na ověnžok i dívčí svatební tance, havířský skok přes kůži nebo zábavu v krčmě. Součástí programu bude malý průvod svatebních párů“. 


Do ticha sobotní noci zazní program Květy nejen do herbáře aneb Sto roků po Janáčkovi (so 22.30), který je připomínkou pozoruhodné a inspirativní sběratelské činnosti Leoše Janáčka.

Možná budete vyhledávat spíš pořady ve SKANZENU. Tam se začíná v pátek pořadem Pozor na vodu, přátelé! (17.00) o víně, zpěvu a filozofování. V sobotu budou vybrané objekty skanzenu sloužit festivalovému vzdělávání. V rámci Folklorního klubu proběhne Slovácká čítanka (so 11.00), ve které spisovatel Jiří Jilík představí povídkovou knihu Fanka Jilíka, román Jana Pavlíka Sága rodu Chlebakupova a výročí časopisu Malovaný kraj. Folklorní škola pozve na Hledání Lašska (so 13.00). Skanzen bude v sobotu hostit i dva celodenní programy. Přehlídka tradičních řemesel (10.30-19.00) nabídne ukázky tradičního košíkářství, kovářství, tkalcovských výrobků, tradičních hraček, hudebních nástrojů a dalších.

Součástí dětské strážnice je další celodenní pořad. Dětský dvůr (so 10.30 – 17.00) má letos téma tradiční kroj a jeho rekonstrukce. „Dětský dvůr se stal vyhledávaným a oblíbeným programem. Přináší mnoho radosti a zábavy jak návštěvníkům, tak tvůrcům. Rodinná atmosféra, osobní přístup, možnost zapojení do děje a bezprostřední kontakt s folklorem, zážitky ze spoluvytváření a setkávání jsou asi jeho největší devizy“, uvádí autorka Blanka Petráková.Dětská Strážnice ovšem začíná už v pátek pořadem Devatero kvítí aneb Co roste v zahradě i na poli. Ten je součástí dlouhodobého projektu Tady jsme doma. Alena Schauerová píše: „Magičnost obsažená v sousloví devatero kvítí není součástí dětského folkloru. Děti se teprve učí přírodu a její záhady poznávat. Proto je průvodkyní babička, té děti naslouchají, od ní se učí. Tady jí bude Anna Šajdlerová, známá horňácká zpěvačka a učitelka. Součástí pořadu je výstava prací dětí z Dolní Rožínky“.


Pořad dětských folklorních souborů Jako pytel blech (so 10.30) nabídne vystoupení více než 150 dětí. Autor Zdeněk Vejvoda zve: „Slibujeme především dětskou bezprostřednost, humor, kvalitní dětské taneční soubory a muziky v komponovaném hravém programu.“ Pořady Dětské Strážnice uzavře program Muzičky (so 15.00). Autor Petr Číhal uvádí: „Návštěvník uvidí a uslyší tři výborné dětské muziky (česká, moravská, slovenská) hrát jak samostatně, tak společně. Půjde o jakousi nesoutěžní přehlídku tří muzik, které se zúčastnily v loňském roce projektu mezinárodní tvůrčí hudební dílny MUZIČKY. Pořad Muzičky se poprvé objevil na MFF Strážnice v roce 2009 a od té doby se koná každoročně.“ A to pořád ještě není všechno. Mimo festivalová podia jsou zasazeny hned tři programy. V kostele Panny Marie začíná v sobotu v 9 hodin komorní pořad Za nebeskou bránou, který je sestavený z písní z církevního i lidového prostředí, ve kterých se zpívá o světcích v období od svaté Máří Magdalény až do svátku Tří králů. Autorka Anna Hrčková doplňuje: „Pořad jsem situovala do piaristického kostela Panny Marie i proto, že piaristé v těchto letech slaví 320 let od příchodu na Moravu. A to se týká nejen našeho Příboru, ale i Strážnice“.

V zámecké expozici proběhne program Na kraj Ameriky s tématem vystěhovalectví do Ameriky ve slovácké lidové písni (so 11.00 a 14.00). Seznámíte se slováckými variantami písní zobrazujícími cesty našich krajanů z rodné vlasti do Nového světa.

K oblíbeným a vyhledávaným patří i slavnostní průvod, který vyjde v sobotu v 15.00 od Skalické brány a bude ukončen krátkými komentovanými ukázkami na náměstí Svobody.

Zajímavá zastavení nabízí také nedělní program. Ve skanzenu představí nejmladší dětské muziky své primášky v pořadu Zahraj mně, hudečku (10.00). Program je věnován nejstaršímu a stále hrajícímu přimáši Františku Hamadovi, který před pár dny oslavil sté narozeniny. Přát budou muzičky z Uherského Hradiště, Zlína, Uherského Ostrohu a Olomouce.


Hudební pořad bude ve stejném čase i na amfiteátru Zahrada, který se v neděli pravidelně rozeznívá komponovanými programy (10.30). Nese název Zpěváček slaví 20 let a je věnován výročí dětské pěvecké soutěže Folklorního sdružení ČR. Zazpívají dvě desítky finalistů z posledních let. Mezi nimi Klára Obručová, Kristýna Daňhelová, Kamila Šošovičková, Tadeáš Hoza, Tomáš Beníček, Jana Otáhalová, Libor Macháček, Pavla Sýkorová,  Matyáš Prorok a další.

O nedělním odpoledním programu už víte. Proběhne repríza vystoupení zahraničních souborů a premiérový pořad SĽUKu z Bratislavy.Ke strážnickému festivalu patří také Zábavy a Noc s hudci v areálu strážnického parku. Od pátku do neděle zahrají návštěvníkům Horňácká cimbálová muzika Martina Hrbáče, Harafica, Cimbálová muzika Stanislava Gabriela, Friš, Slovácko mladší, Lália, Cimbálová muzika Michala Miltáka, Strážničan, Kapric, Krepina a cimbálová muzika Petra Mičky. Z dechovek se představí Šarovec, Šohajka, Vlčnovjané, Svárovanka a dechový orchestr ZUŠ Veselí nad Moravou.

Pro úplnost dodejme, že v neděli v 9.00 hod. bude slavnostní bohoslužba v kostele Nanebevzetí P. Marie za účasti domácích a zahraničních souborů. Ve dnech 27. - 29. června také proběhne v prostorách amfiteátru Zámek prodejní výstava materiálů s folklorní tematikou Folklorica - knihy - audio - video.

Mnoho dalších informací o pořadech a především účinkujících najdete na stránkách Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici: www.nulk.cz 

Foto: archiv Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici, www.nulk.cz

Kompletní program MFF Strážnice 2014 s účinkujícími


DS =  Dětská Strážnice


Čtvrtek 26. června 2014

» 9.30 - 11.30 - amfiteátr Bludník 
Z krajin za obzorem. Zahraniční pořad pro školy (J. Hamar, L. Uhlíková) 
Účinkují: soubory a skupiny z Albánie, Ruska, Indonésie, Kazachstánu, Maďarska a Slovenska

» 19.30 - 22.30 - Ostrůvek 
Tancuj, tancuj, vykrúcaj. Zábavný večer (M. Knitlová) DS


Pátek 27. června 2014


» 9.00 - 13.00 - louky u Platanové aleje 
Chceme si hrát, učit se a smát. Tvůrčí dílny a soutěže pro děti (M. Knitlová, M. Flašarová)  DS  

» 17.00 - 18.10 - skanzen-amfiteátr 
Tady jsme doma. Devatero kvítí aneb Co roste v zahradě i na poli (M. Maňáková, A. Schauerová,) DS 
Účinkují: dětské folklorní soubory Demižónek ze Strážnice, Děcka z Buchlovic, Jatelinka z Moravské Nové Vsi, Kyjovánek z Kyjova a žáci 2. a 3. třídy ZŠ v Dolní Rožínce

» 17.00 - 19.00 - skanzen-areál 
Pozor na vodu, přátelé! Kdo přijde, upije - trochu vodovinné  filozofie (F. Hrňa, M. Hrdý) 
Účinkují: folklorní soubory Demižón ze Strážnice, Jarošovci z Mělníka, Kašava ze Zlína, Marýnka z Vracova, taneční soubor Hradišťan z Uherského Hradiště, cimbálové muziky Harafica z Uherského Hradiště a Bálešáci ze Starého Města, ženské sbory z Kudlovic, Kněžpole, Polešovic a Stará Vonica ze Zlína

» 20.00 - 21.30 - amfiteátr Bludník 
Slavnostní zahájení MFF a Pozvánka na festival (P. Ryšavý) taneční páry ze strážnických souborů Danaj, Danájek, Demižón, Žerotín a vybraní účinkující z festivalových pořadů 
Předání Ceny Ministerstva kultury ČR

» 22.00 - 23.30 - amfiteátr Bludník 
Z krajin za obzorem. Pořad zahraničních folklorních souborů (J. Hamar, L. Uhlíková) 
Účinkují: soubory a skupiny z Albánie, Ruska, Indonésie, Kazachstánu, Maďarska a Slovenska

» 22.30 - 24.00 - amfiteátr Zahrada 
Nepatříme do sběru!!! aneb Klasický příběh o nerecyklovatelnosti folkloristy, který však jednou čeká každého z nás… (D. Pavlíček)
Účinkují: chlapská spevácka skupina Škrupinka z Trenčína, folklorní soubory Ischias z Opavy, Skanzen Škoda Plzeň, Vavřinec z Uherského Hradiště, Věčně mladý Danaj ze Strážnice a verbíř Josef Bazala ze Starého Města

» 19.00 - 02.30 - zámecký park 
Noc s hudci. Zábavy při cimbálových a dechových hudbách ve festivalovém areálu - zahájení u busty Slávka Volavého (P. Horehleď, V. Ducháček)


Sobota 28. června 2014

» 9.00 - 10.00 - kostel sv. Martina 
Za nebeskou bránou II. Od svaté Máří do Tří králů (A. Hrčková) 
Účinkují: folklorní soubory Valašský vojvoda z Kozlovic, divadelní soubor Pod věží ze Štramberka, Štramberský chrámový sbor ze Štramberka, Kvartet P. J. Vejvanovského z Nového Jičína

» 9.00 - 12.00 - amfiteátr Zahrada 
Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku (J. Blahůšek, R. Tuček, J. Teturová) 
Účinkují: nejlepší tanečníci slováckého verbuňku, krojová skupina z Uherskohradišťska, cimbálové muziky Burčáci z Míkovic, OLiNa z Hodonína, Šmytec z Brna

» 10.30 - 12.00 - skanzen-amfiteátr 
Jako pytel blech! Pořad dětských folklorních souborů (Z. Vejvoda) DS 
Účinkují: dětské folklorní soubory Holúbek z Ostravy, Javorníček z Brna,  Perníček z Pardubic, Stázka z Teplé, Rokytička a Sluníčko z Rokycan

» 10.30 – 17.00 - skanzen-areál 
Dětský dvůr. Čí to dívčina byla, co tu košulku šila? (B. Petráková) DS 
Účinkují: folklorní soubory Danajky a Šibalice z Březové, cimbálová muzika Šimbolica z Březové a divadlo Teatro pimprle z Luhačovic, Veronika Provodovská z Březové, Vladislava Hrubešová z Velkých Karlovic, Eva Kašparová z Valašské Senice, Marie Manová z Valašských Klobouk, Yveta Petrásková z Bořetic a Jana Smutná z Vnorov

» 10.30 - 19.00 - skanzen-areál 
Přehlídka tradičních řemesel (M. Šimša) 
Předvádějí: výrobci ocenění titulem Nositel tradice lidových řemesel 

» 11.00 - 12.00 - Pod Šancama 
Gastro vitae aneb Dobré jídlo, dobré pití prodlužují živobytí… (R. Habartová) 
Účinkují: folkorní soubor  Pentla z Boršic, taneční skupina ze Strání, cimbálové muziky Capella z Kozojídek, Friška z Kyjova, Šefranica ZUŠ Hluk, Miroslava Minkse z Velké nad Veličkou, Petra Galečky z Lipova, pěvecké sbory Tetičky z Kunovic, Jahoda z Kozojídek, Sboreček žen z Lipova, manželé Kománkovi z Velké nad Veličkou, kuchařky a hospodyňky ze slováckých obcí

» 11.00 - 12.00 - zámecká expozice 
Na kraj Ameriky. Vystěhovalectví do Ameriky ve slovácké lidové písni (L. Uhlíková, P. Popelka) - omezená kapacita sálu 
Účinkují: cimbálová muzika Petra Galečky z Lipova, ženský sbor Čečera ze Starého Hrozenkova, gajdošská dvojka z Uherského Brodu a Václav Mach

» 11.00 - 12.00 - skanzen-stodola B 11 
Folklorní klub. Slovácká čítanka aneb Vybráno ze zlatého fondu národopisné literatury Slovácka (J. Jilík, M. Lukešová) 
Účinkují: cimbálová muzika Miroslava Minkse z Velké nad Veličkou, manželé Pavlíkovi z Kuželova, manželé Kománkovi  z Velké nad Veličkou, Vladimír Doskočil z Uherského Hradiště, Eva Kovaříková z Břeclavi a verbíř Radek Siman z Kunovic

» 13.00 - 14.00 - skanzen-stodola B 11 
Folklorní škola. Hledání Lašska (V. Michalička) 
Účinkují: Daniel Drápala a Pavel Drkula z Rožnova pod Radhoštěm, Marian Friedl z Kozlovic, Mořic Jurečka z Příbora a Václav Michalička ze Žamberka

» 13.00 - 14.00 - Pod Šancama 
Gastro vitae aneb Dobré jídlo, dobré pití prodlužují živobytí… - repríza

» 14.00 - 15. 00 - zámecká expozice 
Na kraj Ameriky. Vystěhovalectví do Ameriky ve slovácké lidové písni - repríza - omezená kapacita sálu

» 14.00 - 16.00 - skanzen-objekt E 12 
Promítání dokumentů ČT (garant V. Jaroš)
Program: jedná se o výběr z pořadu Folklorika - Ženy (v) muzice (2013), Mlynáři a sekerníci (2013), „Dušánek“ (2013), O čem se nemluví (2014)

» 14.00 - 16.00 - amfiteátr Zámek 
Strážnické doteky. Na pomezí žánrů - pozvánka na Festival Slunce Strážnice 2014  (P. Kopřiva, †J. Souček)

» 14.30 - 17.30 - amfiteátr Zahrada 
Finále soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku (J. Blahůšek, R. Tuček, J. Teturová) 
Účinkují: finalisté soutěže, cimbálové muziky Burčáci z Míkovic, OliNa z Hodonína, Šmytec z Brna a finalisté soutěže

» 15.00 - 16.00 - skanzen-amfiteátr 
Muzičky. Přehlídka dětských lidových muzik (P. Číhal) DS 
Účinkují: cimbálová muzika Bělina ZUŠ Morava ve Zlíně, muzika dětského folklorního souboru Pramínek z Jihlavy a ľudová hudba detského folklorného súboru Radosť z Trenčína

» 15.00 - 17.00 - město 
Slavnostní průvod (J. Hořák)

» 16.00 - 17.00 - Pod Šancama 
Gastro vitae aneb Dobré jídlo, dobré pití prodlužují živobytí… Ukázky stloukání másla (R. Habartová)

» 18.00 - 19.30 - amfiteátr Bludník 
Hodina českého tance (M. Vršecký, T. Jehlička) 
Účinkují: Český lidový soubor z Chrudimi, folklorní soubory Gaudeamus VŠE z Prahy, Jarošovci z Mělníka a Mladina z Plzně

» 20.10 - 20.30 - amfiteátr Bludník 
Předání Cen České národopisné společnosti za rok 2013

» 20.30 - 22.00 - amfiteátr Bludník 
Poklady z malované truhly. Regionální pořad Těšínského Slezska (K. Macečková) 
Účinkují: folklorní soubory Błędowice z Havířova, Górole z Jablunkova, Olšina z Orlové, Odra z Ostravy, Slezan z Českého Těšína a gajdošská muzika Bukóň z Jablunkova

» 21.00 - 22.00 - amfiteátr Zahrada 
Zatancujme si - Strážnicko (T. Pálenská) 
Účinkují: folklorní soubory Petrovjan z Petrova, Věčně mladý Danaj ze Strážnice a cimbálová muzika Strážničan ze Strážnice

» 22.30 - 24.00 - amfiteátr Zahrada 
Květy nejen do herbáře aneb Sto roků po Janáčkovi.  Hudební pořad k Roku české hudby (J. Procházková, J. Plocek, B. Rychlík)
Účinkují: dětský folklorní soubor Danájek ze Strážnice, cimbálové muziky Kotár a Pustkova CM ze Lhotky, Petra Mičky z Velké nad Veličkou, hudecká muzika Danaj ze Strážnice, Mladí Bruštíci a skupina fašančárů ze Strání, ľudová hudba Bobáňovci z Terchové, smyčcové kvarteto Jiřího Pospíchala z Brna, pěvecký sbor Zpěvulenky z Březové, Beata Bocek z Dolního Žukova, Juraj Dufek z Bojnic a Marian Friedl z Kozlovic

» 22.30 - 24.00 - amfiteátr Zámek 
Z krajin za obzorem. Pořad zahraničních folklorních souborů (J. Hamar, L. Uhlíková) 
Účinkují: soubory a skupiny z Albánie, Ruska, Indonésie, Kazachstánu, Maďarska a Slovenska

» 12.00 - 03.00 - zámecký park 
Zábavy a Noc s hudci. Zábavy při cimbálových a dechových hudbách ve festivalovém areálu (P. Horehleď, V. Ducháček)


Neděle 29. června 2014


» 10.00 - 12.00 - skanzen-amfiteátr 
Zahraj mně, hudečku. Nejmladší dětské muziky představují své primášky (A. Maděričová) DS 
Účinkují: cimbálové muziky Husličky a písničky ZUŠ Uherské Hradiště, Kamilky ZUŠ Iši Krajčího Olomouc, Pramének ZUŠ Uherský Ostroh, Strunečka ZUŠ Zlín a ZUŠ Uherské Hradiště - pobočka Staré Město

» 10.30 - 12.00 - amfiteátr Zahrada 
Zpěváček slaví 20 let. Pořad k výročí dětské pěvecké soutěže FoS ČR (F. Synek) 
Účinkují: cimbálová muzika BrOLN z Brna, muzika souboru Gaudeamus VŠE z Prahy a sólisté

» 11.00 - 12.30 - amfiteátr Zámek 
Tance s přáteli (Ľ. Voľanská) 
Účinkují: zahraniční soubory a dobrovolníci z řad diváků

» 13.30 - 15.00 - amfiteátr Bludník 
Z krajin za obzorem. Pořad zahraničních folklorních souborů (J. Hamar, L. Uhlíková) 
Účinkují: soubory a skupiny z Albánie, Ruska, Indonésie, Kazachstánu,  Maďarska a Slovenska

» 13.30 - 15.30 - skanzen-areál 
Pozor na vodu, přátelé! Kdo přijde, upije - trochu vodovinné filozofie - repríza

» 14.30 - 16.30 - amfiteátr Zámek 
Odpoledne s dechovkou (J. Štica) 
Účinkují: dechový orchestr mladých ze Zlína, dechové orchestry ZUŠ Bystřice pod Hostýnem a Veselí nad Moravou a dechová hudba Svatobořáci ze Svatobořic-Mistřína

» 15.00 - 16.30 - amfiteátr Bludník 
Krížom - krážom. Hudobno-tanečný program SĽUK-u (J. Hamar) 
Účinkuje: Slovenský ľudový umelecký kolektív z Bratislavy

» 16.30 - 17.00 - amfiteátr Bludník 
Slavnostní ukončení MFF (P. Ryšavý)

» 10.00 - 17.00 - zámecký park 
Zábavy při cimbálových a dechových hudbách ve festivalovém areálu (P. Horehleď, V. Ducháček)


Diskuze ke článku


15. 06. 2014 (22:30) • pista: datum
kedy vlastne bude tento fajn festival ? mesiace prosim uviest zrozumitelne pre zvysok sveta :-)

16. 06. 2014 (01:25) • Lenka: CM Martina Hrbáče
Dobrý den,
prosím neví někdo, jestli bude v pátek večer hrát CM Martina Hrbáče?

Díky za odpověď

17. 06. 2014 (16:27) • FolklorWeb: Pre Pistu
26. - 29.6.2014

17. 06. 2014 (16:32) • FolklorWeb: Hrbáč
Strážnické slavnosti - CM Martina Hrbáče hraje v pátek 19:30 - 01:30 Pod Šancama

Číst vše Přidat názor


poslední aktualizace: 14/06/2014

FolklorWeb.cz || Copyright © 2002 - 2018 by Folklorum || || RSS