FolklorWeb.cz | folklor a lidová kultura na Moravě O projektu | Kontakt | Hledat:

Články

04/12/2011 • Ondráš a Pramínky připravují společné vánoční koncerty
autor článku: Vladan Jílek

Na šňůru předvánočních a vánočních koncertů se v letošním roce společně vydají Pěvecký sbor Ondráš z Nového Jičína a cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Z. Buriana v Kopřivnici. Na koncertech nazvaných Nad horama vyšla hvězda zazní převážně moravské lidové koledy v nových neotřelých úpravách.


Pěvecký sbor Ondráš z Nového Jičína
Obě tělesa se posluchačům představí ve dnech 16. - 29. prosince, a to na šesti společných koncertech. První z nich se uskuteční v pátek 16. prosince v 18.00 hodin v Kulturním domě v Mošnově. Poté budou následovat koncerty v Kulturním domě v Kopřivnici (17.12. v 19.30 hod.), v Beskydském divadle v Novém Jičíně (20.12. v 18.00 hod.), v Kulturním domě v Hodslavicích (27.12. v 18.00 hod.) a ve farním chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Novém Jičíně (28.12. v 17.00 hodin). Posledním společným vystoupením Ondráše a Pramínků bude koncert 29. prosince v kostele sv. Michaela v Lešné. Ten začne již v 16.00 hodin.

Komponované pásmo Nad horama vyšla hvězda, složené převážně z lašských a valašských lidových koled, provede posluchače vánočním příběhem až k betlémským jesličkám, zavede je mezi pastýře i prosté koledníky. Ondráš a Pramínky se v něm představí samostatně i společně nastudovanými vánočními písněmi a koledami.

Pěvecký sbor Ondráš je známým hudebním tělesem a mezi smíšenými sbory se pohybuje již šedesát let. Začátky jeho činnosti se datují od roku 1951. Do dnešních dnů ušel obdivuhodný kus cesty, vyspěl a stal se neodmyslitelnou součástí kulturního života regionu Novojičínska. Ondráš je členem Unie českých pěveckých sborů a se svým pestrým repertoárem patří k vyhledávaným tělesům v České republice.

Cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Z. Buriana v Kopřivnici sice nemá za sebou tak dlouhou cestu jako Pěvecký sbor Ondráš, přesto i ona letos oslavila již první "desítku" svého působení na hudební scéně. Založena byla v roce 2001 a od té doby spolupracuje jak s médii, tak s dalšími sólisty a hudebními tělesy, a to i zahraničními. Přes svůj mladý věk stabilně dosahuje výrazných úspěchů na pódiích i v prestižních soutěžích.

Více informací najdete na stránkách www.lolec.cz/ondras a www.cimbalistka.cz.


Cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice
Diskuze ke článku


Článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Číst vše Přidat názor


poslední aktualizace: 04/12/2011

FolklorWeb.cz || Copyright © 2002 - 2018 by Folklorum || || RSS