FolklorWeb.cz | folklor a lidová kultura na Moravě O projektu | Kontakt | Hledat:

Články

Folklor v médiích

Květnový Malovaný kraj
05/06/2014Eva Kovaříková
Národopisný a vlastivědný časopis slováckého regionu Malovaný kraj slaví letos svůj jubilejní, už 50. ročník, což je v případě periodik podobného zaměření v podstatě unikátní. Dvouměsíčník se nadále věnuje folkloru, historii, osobnostem, turistice, přírodě a mnoha dalším zajímavostem regionu.
přečteno 4095×celý článek >>
 
BROLN oslaví šedesátku v přímém přenosu!
02/11/2012FolklorWeb.cz
Neuvěřitelných šedesát let od svého založení slaví Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů. V neděli 4. listopadu večer se na pódiu Besedního domu v Brně sejdou legendy souboru i jeho nejmladší naděje. Rozhlasové mikrofony tu tentokrát nebudou jen kvůli záznamu. Po dlouhé době si milovníci folkloru z celé republiky mohou vychutnat umění BROLNu živě, v přímém přenosu Koncertu Studia Noc ve společném vysílání všech regionálních stanic Českého rozhlasu od 19:30 do 21:00.
přečteno 3942×celý článek >>


Hrubá Vrbka v éteru
29/10/2012František Gajovský
Kdo si v sobotní dopoledne pustil Český rozhlas Brno, ocitl se na Horňácku v Hrubé Vrbce. Sedmý a pro letošek poslední přímý přenos v rámci Moravského roku zavedl posluchače do této horňácké obce.
přečteno 1741×celý článek >>
 
ZVUK Zlínského kraje - rozhovor s Karlem Pavlištíkem
05/06/2011FolklorWeb.cz
Z aktuálního čísla časopisu ZVUK nabízíme pro čtenáře FolklorWeb.cz úryvek z rozhovoru s Karlem Pavlištíkem. ZVUK vyšel poprvé v březnu 1990 a je k dostání v oddělení pro dospělé čtenáře v budově Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně, v muzeích ve Zlínském kraji a u vybraných knihkupců.
přečteno 3535×celý článek >>


TV Noe oslavila 5 let svého vysílání
02/06/2011Vladan Jílek
Slavilo se 29. května v kostele sv. Václava v Ostravě. Dopoledne mši svatou, odpoledne pak dvouhodinovým přímým přenosem. Úvod patřil tříleté zpěvačce Dorotce Brůčkové z Velkých Bílovic, vítězce dětské pěvecké soutěže Věneček z rozmarýnu Fanoše Mikuleckého v kategorii mateřské školky. Za doprovodu cimbalistky Gabriely Jílkové z Hukvald zazpívala písničku Fanoše Mikuleckého Ej, až budu veliká.
přečteno 3080×celý článek >>
 
Folklorní vysílání na Proglasu
04/01/2011Kateřina Kovaříková
Radio Proglas vysílá týdně téměř 6 hodin lidových písní v podání lidových muzik a jejich sólistů, dětských i dospělých folklorních souborů. Každou středu (16.55) je vysílán tématický hodinový hudební pořad Folklorní okénko sledující aktuální dění, rozhovory se zajímavými lidmi, medajlony zpěváků a osobností „folklorního světa“ či významná výročí folklorních souborů.
přečteno 2130×celý článek >>


Muzikanti, to sú chlapci!
09/11/2010Kateřina Kovaříková
Rádio Proglas nabízí vše muzikám a zpěvákům možnost prezentovat se živě v rozhlasovém vysílání. Zúčastněte se nového projektu „Muzikanti, to sú chlapci!“ a představte se (nejen) posluchačům rádia v cyklu pořadu Folklorní okénko, nově určeném také (nejen) pro mladé a (nejen) začínající cimbálové regionální muziky a jejich zpěváky.
přečteno 2336×celý článek >>
  

Máte článek vhodný k publikování zde? Pošlete nám jej emailem!

FolklorWeb.cz || Copyright © 2002 - 2018 by Folklorum || || RSS || Účetní uzávěrky